Gdy 31 maja na zegarze wybiła północ, ponad 23 miliony gospodarstwa domowe o niskich dochodach zostały usunięte z federalnego programu dotacji do Internetu, który przez lata pomagał im uzyskać dostęp do Internetu.

The Program niedrogiej łączności powstało w 2021 r., w środku pandemii covid-19, aby pomóc ludziom w wejściu do pracy, szkół i opieki zdrowotnej poprzez zmniejszenie kosztów Internetu nawet o do 75 dolarów miesiąc.

Pomoc w łączeniu gospodarstw domowych była szczególnie ważna na obszarach wiejskich Ameryki, gdzie usługi telezdrowia często wykorzystuje się w celu wypełnienia luk w opiece zdrowotnej i rozwiązania problemu niedoborów dostawców.

Ale ta pomoc wyparowała w zeszłym miesiącu, kiedy Kongres nie przeprowadził się, aby utrzymać finansowanie.

„Rachunki za Internet dla milionów Amerykanów rosną, ponieważ Republikanie w Kongresie nie podjęli działań” Rzeczniczka Białego Domu Robyn Patterson wysłał mi e-mail.

Niektórzy prawodawcy argumentowali, że zbyt duża część pieniędzy z dotacji trafiła do osób, które ich nie potrzebują. W zeszłym miesiącu, Republikanie I Demokraci przedstawiła propozycje rozwiązania tych obaw. Debata na temat AKP jest kontynuowana i oczekuje się, że środek finansowy będzie częścią programu Ustawa o widmie i bezpieczeństwie narodowym z 2024 rrozpatrywany w środę przez Senacka Komisja ds. Handlu, Nauki i Transportu.

Dzień przed wygaśnięciem dotacji urzędnicy Białego Domu zaoferowali nagrodę pocieszenia, ogłaszając, że wypracowali porozumienie z 15 dostawcami Internetu, którzy zgodzili się nadal oferować tanie plany. Ogłoszenie nie jest jednak nowe ani tak solidne jak poprzednia umowa.

W 2022 r Administracja Bidena ogłosił, że 20 firm zaoferuje plany na 30 dolarów miesięcznie lub mniej. AT&T, Verizon I Comcast należą do graczy kontynuujących sprzedaż tanich planów, które według administracji przyniosą szacunkowe korzyści 10 milionów Gospodarstwa domowe.

Oczywiście tanie plany nadal wiążą się z rachunkami, które konsumenci muszą płacić. Bez miesięcznej pomocy programu łączności, 77 procent gospodarstw domowych, które z niego skorzystały, będzie musiało zmienić plany lub zrezygnować z łącza internetowego, Jessica Rosenworcelkrzesło Federalna Komisja Łączności– napisał w liście do parlamentarzystów.

„Stałym tematem jest to, że wielu beneficjentów pomocy z AKP to seniorzy o stałych dochodach, którzy mają trudności z opłaceniem konkurencyjnych rachunków i związaniem końca z końcem” – napisała.

Osoby dotknięte to ludzie tacy jak Myrna Broncho69, o Shoshone-Bannock członek plemienia, który ze mną rozmawiał na Rezerwacja Sali Fortowej w południowo-wschodnim Idaho. Zakwalifikowała się do ok 75 dolarów dotację, która wystarczy, aby wyeliminować jej rachunek za internet po podpisaniu umowy w zeszłym roku.

Bez dotacji będzie musiała „wrócić do mojego napiętego budżetu”. Broncho, która jest na emeryturze i prowadzi gospodarstwo rolne, stwierdziła, że ​​korzysta z Internetu do robienia zakupów, płacenia rachunków i śledzenia stanu zdrowia.

List Rosenworcela, w którym argumentował za ponownym finansowaniem AKP, został wysłany do kilku prawodawców, w tym do Sens. Maria Cantwell (D-Wash.), który przewodniczy komisji ds. handlu, oraz Teda Cruza (R-Tex.), który zaproponował znaczne zawężenie uprawnień do programu.


Ten artykuł nie jest dostępny do dystrybucji ze względu na ograniczenia dotyczące ponownej publikacji. Jeśli masz pytania dotyczące dostępności tej lub innych treści do ponownej publikacji, skontaktuj się z nami [email protected].
źródło