Home Aktualności Firma College Station uznana przez amerykańską Administrację Małych Przedsiębiorstw

Firma College Station uznana przez amerykańską Administrację Małych Przedsiębiorstw

11

STACJA COLLEGE, Teksas (KBTX) – Systemy oparte na wiedzy, Inc. (KBSI) zostało docenione na szczeblu krajowym przez amerykańską Administrację Małych Przedsiębiorstw i otrzymało tytuł Podwykonawcy Roku Małych Firm 2024.

Firma ta działa w College Station od 36 lat i stworzyła technologię wykorzystywaną przez Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną, Armię, NASA i Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Wszystko zaczęło się w 1988 roku, kiedy Richard Mayer założył w swoim garażu firmę Knowledge Based Systems Inc. z komputerem Mac Plus. Komputer ten jest obecnie eksponowany w budynku KBSI.

„Właściwie mieliśmy maszyny Lisp, na których przeprowadziliśmy nasze badania, ale potem mieliśmy Macintosha Plus, aby napisać nasze raporty i wygenerować nasze propozycje” – powiedział Mayer.

W ciągu ponad trzydziestu lat działalności firma College Station znacznie się rozrosła.

„Wykonaliśmy dużo pracy w obszarze bezpieczeństwa biologicznego” – powiedział Mayer. „Wykonaliśmy dużo pracy w magazynach, gdzie przeprowadzano remonty sprzętu. Prawdę mówiąc, jeśli nasi żołnierze z tym walczą, prawdopodobnie opracowaliśmy procesy, aby to naprawić.

KBSI jest liderem w badaniach i rozwoju oprogramowania zapewniającego cyberbezpieczeństwo. Jako firma zajmująca się dynamiczną inżynierią i analizą systemów, konsultingiem oraz tworzeniem systemów/oprogramowania, skupiają się na różnych rzeczach.

KBSI jest również dumne ze swojego przenośnego centrum danych o wymiarach 20 na 30 stóp. Shawn Reynolds, wiceprezes ds. IT w KBSI, wyjaśnia, że ​​w centrum danych przeprowadzane są „badania dotyczące dużej wydajności i obliczenia o wysokiej wydajności”, w którym dziennie może działać 500 komputerów. Centrum danych jest całkowicie wspierane przez akumulatory i generatory.

Jednym z ich najbardziej znaczących osiągnięć jest stworzenie UBEZPIECZACZ narzędzie używane przez tysiące żołnierzy amerykańskich sił powietrznych.

„To narzędzie pomaga cyberinżynierom Sił Powietrznych zabezpieczyć system uzbrojenia, aby nie został zhakowany podczas lotu” – powiedział Mayer.

KBSI została nominowana przez jednego z wykonawców, dla którego pracowała, firmę Ball Aerospace, obecnie BAE Systems. Firma zdobyła tytuł Podwykonawcy Roku dla Małych Firm w Regionie 6, Region Południowo-Centralny, a następnie zdobyła nagrodę Krajowego Podwykonawcy Roku dla Małych Firm.

Kiedy Mayer dowiedział się, że jest rozpoznawany, był zszokowany.

„To bardzo upokarzające, zupełnie się tego nie spodziewałem. To znaczy, pewnego dnia zadzwoniłem i powiedzieli: „Och, jesteś zdobywcą nagrody krajowej”, a ja odpowiedziałem: „Naprawdę? Czego?” – zapytał Mayer.

Uznanie to ma ogromne znaczenie dla działalności College Station.

„Zdobycie uznania w kraju jest naprawdę świetne dla małej firmy z College Station, a posiadanie czegoś takiego tutaj jest dla nas ogromne” – powiedział Reynolds.

źródło