Merritt Pomerenke z drużyny Fairmont obejmuje trzecie miejsce podczas czwartkowego meczu baseballowego Big South Conference przeciwko New Ulm w New Ulm High School. Zdjęcie: Ari Selvey.

NOWY ULM — Przez sześć rund leworęczny student pierwszego roku w New Ulm, Tanner Backer, używał ramienia, aby utrzymać Fairmonta poza tablicą wyników.

W końcówce siódmej rundy kijem podniósł drużynę Eagles do zwycięstwa w Konferencji Big South na stadionie New Ulm High School Field.

Backer wysłał pierwszego podania zmiennika Cardinals, Bena Moellera, na przerwę w prawym środku, zdobywając Aydena Jensena z drugiego miejsca i podnosząc New Ulm do zwycięstwa 1:0.

Kolton Achman, który zastąpił Backera na początku siódmej rundy, odniósł zwycięstwo, a bilans New Ulm poprawił się do 4-6 w sumie i 4-3 w grze konferencyjnej.

Backer rozegrał pierwsze sześć rund i rozrzucił trzy trafienia, uderzając siedem.

Student pierwszego roku Fairmont, Jensen Livesay, został oskarżony o porażkę drużyny Cardinals, która w sumie spadła do 8-6 i 5-4 w rozgrywkach konferencyjnych.

Livesay rozegrał 6 i pół rundy, pozwolił tylko na jedno trafienie i trafił pięć. Livesay nie trafił w szóstą rundę.

„To był dzisiaj wspaniały mecz naszego zespołu” – powiedział nowy główny trener Ulm, Mike Anderson. „Byliśmy zaangażowani – rzucaliśmy uderzeniami, trzymaliśmy rękawicę na ziemi i graliśmy perfekcyjnie. Podobnie Fairmont – to był świetny mecz. Obaj miotacze rozpoczynający grę to nowicjusze.

Zarówno Backer, jak i Livesay zamknęli atak drugiej drużyny.

Fairmont stworzył zagrożenie w pierwszej i trzeciej rundzie po ataku Backera, umieszczając zawodnika na trzecim miejscu, ale nie udało mu się go wprowadzić.

W czwartym wyścigu kardynałowie uplasowali się na drugim miejscu. Jednak Backer ponownie wyszedł z zacięcia dwoma uderzeniami, które zakończyły rundę.

Główny trener Fairmont, Don Waletich, powiedział, że jego zespół nie mógł znaleźć trafień w meczu.

„Brakowało trafień w odpowiednim czasie i czasami tak jest w baseballu” powiedział. „Ale trzeba im przyznać uznanie – rozegrali bardzo dobry mecz, podobnie jak Jensen, który rozegrał naprawdę świetny mecz”.

Anderson powiedział, że Backer był mężczyzną wśród chłopców.

„Kiedy pozostaje wyprostowany i uderza, po prostu nie zostaje mocno uderzony” powiedział Anderson. „I wyszedł z kilku zacięć i przez jakiś czas robił to sam. Wystawił bunt po lewej stronie i wydostał się z zacięcia.

– Mimo że ma 15 lat, gra pod kontrolą. I miał dublet roku (w siódmym roku) i nie mogłem być z niego bardziej dumny.

Anderson był także zadowolony z gry środkowego obrońcy Landona Barstada, który po raz pierwszy w meczu wystąpił w barwach uniwersyteckich.

„Pierwszy cios otrzymał dla nas w szóstym secie i bardzo ciężko ćwiczył dla nas przez ostatnie dwa tygodnie” powiedział Anderson. „Dał sobie radę i dzięki temu, jak się zachowywał, zasłużył na bycie podstawowym graczem”.

Obie drużyny spotkają się ponownie we wtorek o 17:30 w Fairmont.Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejźródło