Rzecznik Premier Health Ben Sutherly powiedział, że cała współpraca w zakresie medycyny sportowej jest ustalana w odstępach trzyletnich, aby zapewnić możliwość wprowadzenia zmian i dostosowań, ale całkowity okres dziewięciu lat zapewni okręgowi możliwie największą ciągłość.

„Bezpieczeństwo uczniów jest naszym najwyższym priorytetem, a posiadanie wykwalifikowanych trenerów lekkoatletycznych na naszych treningach i imprezach sportowych zapewni sportowcom zawsze bezpieczne środowisko i otrzymanie potrzebnego wsparcia” – powiedział David Lawrence, dyrektor szkół publicznych w Dayton. „To partnerstwo sportowe jest częścią naszych ciągłych wysiłków na rzecz ścisłej współpracy z lokalnymi korporacjami i firmami, aby zapewnić wsparcie naszym dzieciom”.

Od września okręg współpracuje z dostępnymi na żądanie trenerami sportowymi Go4HealthCare. Okręg zakończył współpracę z Kettering Health w maju 2023 r. Urzędnicy DPS powiedzieli w zeszłym roku, że Kettering Health żądał, aby okręg pokrywał 75% wynagrodzenia każdego trenera lekkoatletyki.

Wcześniej firma DPS mogła bezpłatnie pozyskać trenerów sportowych od Kettering Health w zamian za reklamę, ale ten model nie jest już powszechny. DPS zapłacony 538 560 dolarów za kontrakt Go4HealthCare.

„Okręg rozglądał się za wieloma potencjalnymi partnerami w ramach kontraktu z trenerem lekkoatletycznym i ogólnie rzecz biorąc, Premier był najlepszą opcją” – powiedział Lawrence. „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Premier w celu zapewnienia trenerów sportowych i jesteśmy w trakcie ustanawiania innych przyszłych możliwości partnerstwa”.

Eksperci w tej dziedzinie twierdzą, że brakuje trenerów lekkoatletycznych, od których wymaga się posiadania tytułu licencjata lub magistra w ramach akredytowanego programu oraz uzyskania certyfikatu.

„Te usługi w zakresie szkoleń sportowych jeszcze bardziej wzmacniają więź między naszymi dwiema organizacjami i stanowią przykład naszej misji: To Care. Nauczać. Wprowadzać innowacje. Służyć” – powiedział Michael C. Riordan, prezes i dyrektor generalny Premier Health.

Trenerzy lekkoatletyczni współpracują ze sportowcami, aby zapobiegać kontuzjom, a także rehabilitować ich po kontuzji. Mogą pomóc w zapobieganiu problemom takim jak udar cieplny, zerwanie więzadeł i złamania kości. W sportach kontaktowych, takich jak piłka nożna, gdzie ryzyko wstrząśnienia mózgu jest bardziej prawdopodobne, trener sportowy może szybko udzielić pomocy.

Premier świadczy usługi treningu sportowego w ponad 40 okręgach, zgodnie z systemem szpitalnym, w tym w Northmont, Centerville, Beavercreek, Springboro i innych. Premier zatrudnia ponad 60 trenerów lekkoatletycznych dedykowanych szkołom.źródło