Google w końcu udostępnia swój model Gemini Nano AI Użytkownicy Pixela 8 i 8a po drażnieniu go w marcu. Czerwcowa premiera Pixela umożliwi użytkownikom dostęp do modelu jako opcję programistyczną. Oprócz tego zmiana funkcji obejmuje obsługę łączności Display Port w przypadku Pixela 8 i Pixela 8a, wyszukiwanie wsteczne numerów telefonów w poszukiwaniu nieznanych numerów, wykrywanie upadków i awarii w przypadku Pixel Watch 2 oraz powiadomienia dzwonkiem do drzwi na tablecie Pixel.

Aktualizacje telefonu Pixel

Model Gemini Nano umożliwi szczegółowe podsumowania transkrypcji w aplikacji Rejestrator. Poza tym firma nie wyjaśniła, jakie funkcje umożliwi model sztucznej inteligencji.

Kredyty obrazkowe: Google

Aplikacja rejestratora obsługuje teraz wykrywanie nazwisk mówców i możliwość eksportowania transkrypcji do plików tekstowych lub Dokumentów Google na Pixelu 6 lub nowszym.

Inne przydatne aktualizacje wprowadzone w ramach aktualizacji Pixel obejmują obsługę standardu Display Port przez port USB-C urządzenia, umożliwiając oglądanie treści na większym ekranie. Aktualizacja wprowadza także funkcję wyszukiwania wstecznego numerów telefonów, która umożliwia wyszukiwanie nieznanych numerów w rejestrze połączeń. Nie jest jasne, czy Google z niego korzysta Baza danych identyfikacyjnych dzwoniącego lub inna baza danych strony trzeciej. Warto zauważyć, że aplikacje takie jak Prawdziwy rozmówca oferują już wyszukiwanie wsteczne i można je zintegrować z dialerem, aby wyświetlać identyfikator rozmówcy na żywo.

Kredyty obrazkowe: Google

Na Pixelach 8, 8 Pro i 8a funkcja Znajdź moje urządzenie będzie teraz działać nawet wtedy, gdy telefon będzie rozładowany. Firma twierdzi, że aplikacja może zlokalizować wyłączone urządzenie przez co najmniej 23 godziny.

Aktualizacja umożliwia ręczne wybieranie obiektywu w aparacie w modelach Pixel 6 Pro, 7 Pro i Pixel Fold. Ta funkcja była już dostępna w Pixelu 8 Pro. Jeśli to ustawienie jest wyłączone, aparat automatycznie wybiera obiektyw na podstawie ostrych obiektów w kadrze.

Kredyty obrazkowe: Google

Google aktualizuje obsługę zdjęć HDR+ na Pixelu 6 i nowszych urządzeniach, aby automatycznie wykrywać najlepsze ujęcie po naciśnięciu spustu migawki.

Zegarek pikselowy

Najnowsza aktualizacja Pixela umożliwia wykrywanie wypadków samochodowych na zegarku Pixel Watch 2. Jeśli zegarek wykryje, że brałeś udział w poważnym wypadku, powiadomi Twoje kontakty alarmowe, podając szczegóły Twojej lokalizacji za pomocą funkcji udostępniania awaryjnego. Co więcej, aktualizacja wykrywa także upadki z rowerów.

Kredyty obrazkowe: Google

Google wprowadza także przeprojektowaną aplikację Home na Wear OS dla wszystkich zegarków z systemem Wear OS 3 lub nowszym. Aplikacja umożliwi Ci dostęp do ulubionych inteligentnych urządzeń jednym przesunięciem. Po dotknięciu ikony urządzenia w celu otwarcia aplikacji Dom możesz dostosować temperaturę w domu lub przyciemnić światła na zegarku.

Kredyty obrazkowe: Google

Co więcej, możesz dodać najczęściej używane urządzenia bezpośrednio do tarczy zegarka w Wear OS. Aktualizacja umożliwia także regulację obrotu rolet czy sterowanie prędkością wentylatora.

Kredyty obrazkowe: Google

Inne aktualizacje

Tablet Pixel otrzymuje zaktualizowane powiadomienie dzwonkiem do drzwi zawierające migawkę informującą o tym, kto jest przy drzwiach. Możesz rozpocząć z nimi rozmowę lub wysłać szybką odpowiedź bezpośrednio z poziomu powiadomienia.

Kredyty obrazkowe: Google

Google dodaje także widżet Ulubione Google Home do wszystkich urządzeń z systemem Android 12 lub nowszym. Widżet umożliwia dostęp do inteligentnych urządzeń domowych i sterowanie nimi za pomocą kilku dotknięć.

źródło