Obrazy Getty’ego

The Cubs z Chicago stracił w piątek jednego głównego zawodnika na liście kontuzjowanych, ale przypomniał sobie też innego kluczowego członka składu.

Cubs postawili na krótki przystanek Dansby’ego Swansona na 10-dniowym IL ze skręceniem prawego kolana. Decyzja ta obowiązuje z mocą wsteczną do 8 maja, kiedy Swanson ostatni raz wystąpił w meczu. W odpowiednim ruchu klub aktywował zapolowego Seiya Suzuki z IŁ.

Swanson, który ma drugi rok kontraktu z Cubs za 177 milionów dolarów, notuje w tym sezonie wyniki na poziomie 0,209/0,285/0,341, notując cztery home runy w 37 meczach. W maju ma zaledwie 2 na 22 lata. Dwukrotny zdobywca Złotej Rękawicy Swanson wnosi znaczną wartość na boisku, nawet jeśli nie osiąga dobrych wyników na boisku, co zazwyczaj ma miejsce w tym sezonie. Podczas gdy Swanson jest nieobecny, Nico Hoernerazwykle drugi bazowy, prawdopodobnie będzie głównym przystankiem, oraz Nicka Madrigala zejdzie z ławki i zajmie drugie miejsce.

Jeśli chodzi o Suzuki, to nie gra on od 14 kwietnia z powodu kontuzji skośnej. Jednak wcześniej miał dobry start w 2024 r. W dotychczasowych 15 grach Suzuki uzyskał linię ukośną na poziomie 0,305/0,368/0,525 przy łącznej liczbie 31 baz. Uważa, że ​​będzie nadal dzielić czas pomiędzy prawą obronę i DH i będzie ważną postacią w środku składu Craiga Counsella.

Cubs rozpoczynają weekendową serię wyjazdową przeciwko Piraci z rekordem 22-16 i na drugim miejscu za Browary w Centralnej Lidze Narodowej. Sobotni drugi mecz tej serii w Pittsburghu będzie debiutem praworęcznego Pirata w pierwszej lidze Pawła Skenesa.źródło