TORONTO – Saad Zafar jest gotowy, aby krykiet zrobił kolejny krok w Kanadzie, zarówno na boisku, jak i na trybunach.

Zafar, kapitan reprezentacji Kanady na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Krykiecie, przygotowywał się do uroczystego pierwszego rzutu w piątek, zanim Toronto Blue Jays gościło Minnesota Twins. Jego występ był częścią Cricket Night w Rogers Centre, wydarzenia mającego na celu zgromadzenie fanów dwóch sportów związanych z kijem i piłką.

„To postawi nas w centrum uwagi. Dzięki temu trafimy do wiadomości” – powiedział Zafar, stojąc w 200-piętrowej hali boiska na kilka godzin przed meczem. „Dzięki temu przyciągniemy wzrok i sponsorów, a następnie fundusze, których ogólnie nam brakuje, możemy wykorzystać na rozwój naszej infrastruktury, rozpoczynając od oddolnego krykieta, w ramach którego promujemy krykiet wśród dzieci i szkół, abyśmy mogli rozwijać rodzime talenty.

„Właściwie to może wiele zdziałać, takie wydarzenie może znacząco przyczynić się do rozwoju sportu w kraju”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Powiązane wideo

37-letni wszechstronny zawodnik pochodzenia pakistańskiego pochodzenia kanadyjskiego, który zaczął grać w reprezentacji Kanady w 2008 roku, był jednym z kilku krykiecistów, którzy wkroczyli na boisko, zanim na boisko wyszli drużyna Blue Jays. Byli tam, aby wzajemnie promować te dwa sporty, ale także podnieść świadomość, że Kanada po raz pierwszy będzie rywalizować w Pucharze Świata Mężczyzn T20 ICC w przyszłym miesiącu.

Adres e-mail, którego potrzebujesz na dany dzień
najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Kanada rozpocznie fazę grupową przeciwko Stanom Zjednoczonym 1 czerwca na stadionie Grand Prairie w Grand Prairie w Teksasie. Współorganizatorami wydarzenia są Stany Zjednoczone i Indie Zachodnie.

„Zawsze marzyłem o reprezentowaniu Kanady w Pucharze Świata, ponieważ Puchar Świata to największy turniej w krykiecie” – powiedział Zafar. „Nie ma nic większego niż to. Ma ogromną liczbę widzów.

„Reprezentowanie Kanady na Pucharze Świata było moim marzeniem przez całe życie i wreszcie się spełniło. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się tego doczekać.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Byli krykieciści Curtly Ambrose i Richie Richardson, obaj pochodzący z Antigui i Barbudy i grający w reprezentacji Indii Zachodnich, również odwiedzili w piątek Rogers Center.

„Moją ambicją jest, aby krykiet stał się sportem bardziej zglobalizowanym niż nawet piłka nożna” – powiedział Richardson, który będzie sędzią meczowym podczas Pucharu Świata. “To mój cel. To właśnie chciałbym zobaczyć.

„Kiedy więc zdarzają się takie rzeczy, gdy Kanada i inne mniejsze kraje mają szansę zaistnieć na scenie światowej, oznacza to, że gra się rozprzestrzenia”.

Biała czapka do krykieta z logo Blue Jays wytłoczonym z przodu została wręczona pierwszym 15 000 kibicom, którzy przybyli na mecz z bliźniakami w ramach wieczoru krykieta w piątek. Koncesje na stadionie dodały także do menu specjały na jedną noc, takie jak mini samosa, frytki z nadzieniem „Delhi’tine” – zasadniczo poutine z tartym serem paneer i kurczakiem maślanym – oraz churros chai latte.

Christine DesJardine, wiceprezes Blue Jays ds. marki i marketingu cyfrowego, powiedziała, że ​​wszystko to miało na celu przedstawienie fanom krykieta jego północnoamerykańskiego kuzyna.

„Wiemy, że wielu nowych Kanadyjczyków dorastało w krajach, w których być może nie mieli styczności z grą w baseball, ale grają w krykieta i są wielkimi fanami tej gry” – powiedziała. „Zapraszamy więc wszystkich fanów krykieta na stadion dzisiaj wieczorem, aby nauczyli się i doświadczyli wspaniałych rzeczy na temat krykieta, ale także dowiedzieli się o baseballu i Toronto Blue Jays”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 10 maja 2024 r.

© 2024 Prasa kanadyjskaźródło