Z iPada ProFirma Apple wprowadziła ulepszoną wersję klawiatury Magic Keyboard, aby dodać nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z „iPada Pro” bardziej przypomina korzystanie z komputera Mac. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jednego z nowych modeli iPada Pro i nie wiesz, czy kupić klawiaturę, w tym artykule omówiono wszystkie nowe funkcje.

Projekt

Apple nie zmienił podstawowego wyglądu klawiatury Magic Keyboard i nadal korzysta z konstrukcji pływającego wspornika wprowadzonej w poprzedniej wersji.

magiczna klawiatura 2
Magnetyczny tył łączy się z iPadapozwalając na wiele kątów widzenia poprzez regulację stopnia pochylenia. „iPad” unosi się nad klawiaturą i podpórką pod nadgarstki, która jest teraz wykonana z aluminium, podobnie jak MacBook.

Klawisze są podświetlane i wykorzystują mechanizm nożycowy o skoku 1 mm, taki sam jak w modelu poprzedniej generacji. Zewnętrzna osłona zapewnia ochronę przodu i tyłu, dzięki czemu iPad jest bezpieczny podczas podróży.

Klawisze funkcyjne

Zaktualizowana klawiatura Magic Keyboard ma dedykowany rząd klawiszy funkcyjnych umożliwiających zwiększanie i zmniejszanie jasności, zmianę głośności, sterowanie odtwarzaniem multimediów, blokowanie wyświetlacza, inicjowanie wyszukiwania, włączanie trybu Nie przeszkadzać, rozpoczynanie dyktowania i nie tylko.

magiczna klawiatura 3
Wiersz funkcji jest podobny do wiersza funkcji na komputerze Mac.

Gładzik

Apple wykonał gładzik ze szkła i zwiększył jego rozmiar, dzięki czemu łatwiej się z nim pracuje. Gładzik obsługuje dotykowe sprzężenie zwrotne, umożliwiając wykonywanie gestów wielodotykowych i usprawniając wykonywanie precyzyjnych zadań, takich jak edytowanie arkuszy kalkulacyjnych i zaznaczanie tekstu.

Zabarwienie

Klawiatura Magic Keyboard jest dostępna w kolorze czarno-białym.

magiczna klawiatura 4

Ładowanie przelotowe

Podczas gdy Magic Keyboard korzysta z Inteligentne złącze do podłączenia iPada znajduje się port USB-C, którego można używać do ładowania przejściowego.

Zgodność

Nowa klawiatura Magic Keyboard jest kompatybilna z modelami iPada Pro M4 i jest dostępna w rozmiarach 11 i 13 cali. Nie działa z innymi modelami „iPadów”, a poprzednia wersja Magic Keyboard nie działa z modelami „iPad Pro” M4.

Cena

11-calowa wersja Magic Keyboard kosztuje 299 dolarów, a 13-calowy model – 349 dolarów.

źródło