Matilda Pearce stwierdziła, że ​​przesłuchiwanie przed publicznością było stresujące. Mimo to 16-latka z Altadeny zajęła pierwsze miejsce spośród 350 licealistów biorących udział w majowym Ogólnopolskim Konkursie Medycyny Sportowej.

Matilda, uczennica 10. klasy Blair High School w Pasadenie, stwierdziła, że ​​stres jest częścią zabawy.

„Najtrudniejsze zadawane pytania dotyczyły palpacji, a anatomia barku była bardzo trudna do zapamiętania” – powiedziała.

Ośmiu uczniów z Blair High School znalazło się w gronie 25 najlepszych uczniów na 350 w swoim okręgu. Około 60 szkół wysłało uczniów na ogólnopolskie zawody, w których celebruje się wiedzę z zakresu medycyny sportowej i treningu lekkoatletycznego. Sponsorem konkursu jest Amerykański Instytut Konkursów Akademickich.

Uczennica dziewiątej klasy Naomi Suubi Kirya-Sales zajęła drugie miejsce, tuż za Matyldą, wśród uczniów ze szkół podobnej wielkości.

Uczeń Blair High School przechodzi zabieg medyczny w części praktycznej zawodów medycyny sportowej. W marcu w zawodach regionalnych rywalizowało około 18 uczniów, a ośmiu zakwalifikowało się do zawodów krajowych. Wszyscy uplasowali się w czołowej 25-tce w swojej kategorii. (Dzięki uprzejmości Okręgu Szkolnego Pasadena Unified School District)

Uczniowie mieli około pięciu miesięcy na przygotowanie się do dwuczęściowego konkursu, który obejmował praktyczne testy z anatomii i fizjologii oraz egzaminy sprawdzające wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny sportowej.

Tamar Vega jest główną nauczycielką w Akademii Kariery Zdrowotnej w szkole w Pasadenie. Powiedziała, że ​​studenci biorący udział w czteroletnim programie uczą się poprzez działanie, nie tylko korzystając z podręczników na poziomie uniwersyteckim, ale także odbywając staże i pomagając studentom-sportowcom na kampusie.

„Podziwiam ich entuzjazm i fakt, że tak ciężko pracują” – powiedziała Vega. „Będą bardzo podekscytowani nauką i naprawdę się tym interesują”.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tych uczniów za ich poświęcenie i ciężką pracę” – powiedziała Amy McGinnis, dyrektor Blair High School. „Te osiągnięcia świadczą o silnych podstawach, jakie studenci zbudowali w Blair’s Health Careers Academy”.

Szkoła zajęła także drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w swojej kategorii w ogólnopolskiej klasyfikacji. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zakresie wiedzy z zakresu postępowania w sytuacjach awaryjnych, pierwszej pomocy, fizjologii, anatomii, rehabilitacji i ćwiczeń terapeutycznych. Zawody regionalne odbyły się w marcu, a zawody krajowe w maju. Testy przeprowadzono za pomocą egzaminów pisemnych i materiałów wideo w Cal State Northridge, a nagrody ogłoszono 31 maja.

Oprócz Pearce’a i Kirya-Sales, do Blair Vikings, którzy uplasowali się w najlepszych siedmiu procentach wszystkich zawodników, zaliczają się Chantal Sakayan; Imbir Sheedy; Zoe Jeronimo; Gabby Sheran; Jaśmin Munguia; i Giulia Dye.

Znakomite wyniki szkoły dobrze wróżą uczniom, ponieważ Vega stwierdziła, że ​​zawsze jest zapotrzebowanie na lekarzy w sporcie, od NASCAR po USA Gymnastics, we wszystkich sportach zawodowych i programach w szkołach średnich.

„Trenerzy lekkoatletyki i (specjaliści medycyny sportowej) odgrywają ogromną rolę w sporcie i stają się częścią zespołu” – powiedziała.

źródło