Zawodnikiem z okładki będzie Christian McCaffrey z San Francisco 49ers Maddena 25Ogłoszono to we wtorek przez EA Sports.

McCaffrey to pierwszy biegacz, który pojawił się na okładce Madden od ponad dziesięciu lat. Jeśli chodzi o biegaczy, ostatni raz na okładce pojawił się rok 2013, kiedy to Adrian Peterson pojawił się na okładce starszych konsol, a emerytowana legenda Barry Sanders pojawił się na okładce systemów nowej generacji z okazji 25. rocznicy powstania gry.

Oprócz tego, że jest pierwszym biegaczem od ponad dziesięciu lat, jest także pierwszym 49erem na okładce, odkąd Garrison Hearst pojawił się na międzynarodowej okładce Madden 99. McCaffrey jest pierwszą Dziewiątką, która pojawiła się na światowej okładce Madden NFL.

„Być na okładce Madden NFL to osiągnięcie w karierze i zaszczyt, który dzielę ze wszystkimi moimi kolegami z drużyny, trenerami i wiernymi 49er Faithful, którzy pomogli to osiągnąć” – powiedział McCaffrey w komunikacie prasowym EA Sports. „Jestem podekscytowany możliwością powrotu na boisko w tym roku i zapewnienia graczom Maddena kolejnych powodów, aby w dalszym ciągu zdobywali ze mną przyłożenia w Madden NFL 25.”

Obecny ofensywny Gracz Roku prowadził w lidze z 2023 jardami w akcji, 1459 jardami w biegu i 21 przyłożeniami w sezonie 2023–24. McCaffrey, wybrany z numerem 8 przez Carolina Panthers w drafcie do NFL 2017, został sprzedany do San Francisco w październiku 2022 roku.

Nie bez powodu znalazł się na okładce, ponieważ starszy dyrektor produkcji EA Sports Mike Mahar powiedział, że był najpopularniejszym biegaczem w zeszłorocznej wersji gry, a gracze zdobyli „ponad 450 milionów przyłożeń z nim w zeszłym roku. ”

Na początku tego sezonu 28-letni McCaffrey zgodził się przedłużenie kontraktu o dwa lata za 38 milionów dolarów z 49ers, zachowując pozycję najlepiej zarabiającego biegacza w lidze.

Po tym, jak San Francisco w sezonie zasadniczym osiągnęło wynik 12-5 i zdobyło w zeszłym roku ósmy tytuł w NFC, McCaffrey i 49ers będą chcieli powrócić do Super Bowl, rozpoczynając od meczu inaugurującego sezon 2024-25, który odbędzie się 9 września przeciwko New York Jets.

Gra ukaże się 16 sierpnia i będzie dostępna na Xbox (modele X, S i One), PlayStation (modele 5 i 4) oraz PC (aplikacja EA, Steam, platformy Epic Games).

źródło