Chociaż dodanie do Twojego portfolio ulubionej na rynku karty Nvidia kosztuje teraz znacznie mniej, Charles Payne z FOX Business przestrzegł przed „celową manipulacją amerykańską opinią publiczną”.

„Wszystkie te podziały akcji są formą manipulacji” – stwierdził gospodarz „Making Money”. w „Varney & Co.” Wtorek, zanim wyciągnął plakat pokazujący jego matematykę.

„Jeśli 940 x 10, (wtedy) 94 x 100 jest takie samo. To jest podział przed akcją, prawda? Jeśli ludzie czekali na podział akcji, aż akcje staną się tanie i przystępne, płacili 121… Konkluzja jest następująca: Wall Street to rozumie .”

W poniedziałek oficjalnie wdrożono Nvidię wykorzystującą technologię i sztuczną inteligencję podział akcji w stosunku 10 do 1czerpiąc zyski z boomu na sztuczną inteligencję, który wywołał, i dając inwestorom pokaźny bonus.

ZAKŁAD NA AKCJE PELOSI NVIDIA DUŻO SIĘ OPŁACA, WSKAZUJĄ TRADYCYJNE

Akcje Nvidii wzrosły o ponad 231 485% od debiutu giełdowego w styczniu 1999 r., a ogłoszenie podziału oznacza, że ​​przychody w pierwszym kwartale wyniosły 26 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 262% w porównaniu z tym samym okresem rok temu, przewyższając szacunki 24,6 miliarda dolarów według danych LSEG. Firma przedstawiła także wyższą niż oczekiwano prognozę przychodów w drugim kwartale na poziomie 28 miliardów dolarów w porównaniu z szacunkami na poziomie 26 miliardów dolarów.

Charles Payne z FOX Business wyjaśnia obliczenia dotyczące podziału akcji Nvidii. (Fox News)

Tuż po wtorkowym dzwonku otwierającym akcje Nvidii były notowane na poziomie około 121,09 dolarów za akcję. Payne nazwał swoich niedawnych inwestorów „frajerami”.

„Za każdym razem, gdy dochodzi do podziału znanej firmy, wie o tym wiele osób niebędących inwestorami. Słyszą o tym szczególnie nie w mediach społecznościowych” – zauważył. „Wall Street wie, że kupią to po podziale. Widzą to 120, to są frajerzy. Po co płacić 29% więcej po podziale, niż można było kupić w dniu ogłoszenia podziału?”

„To celowa manipulacja amerykańską opinią publiczną” – dodał Payne.

ROZWIŃ FOX BIZNES, KLIKAJĄC TUTAJ

Nvidia jest uważana za dziecko plakatowe AI, przewodząc innym rywalom, w tym Meta i Google, pod kierownictwem Dyrektor generalny Jensen-Huangktóry jest także największym indywidualnym akcjonariuszem firmy, posiadającym prawie 4% akcji spółki według Thomson Reuters.

Jednak w tym roku modne są podziały akcji, ponieważ spółki posiadające drogie akcje przeprowadzają takie podziały, nagradzając obecnych inwestorów i zachęcając nowych.

CZYTAJ WIĘCEJ OD FOX BUSINESS

Suzanne O’Halloran z FOX Business przyczyniła się do powstania tego raportu.

źródło