Zdrowie

„Jeśli chodzi o podmioty świadczące opiekę zdrowotną, szkody wyrządzane przez private equity są w rzeczywistości sprawą życia i śmierci” – powiedział Warren podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Na tle St. Elizabeth’s Medical Center – szpitala Steward Health Care – senator Elizabeth Warren ogłosiła nową ustawę regulującą spółki private equity w branży opieki zdrowotnej. Lane Turner / Personel Boston Globe

Sen. Elżbieta Warren ogłosiło we wtorek nowe ustawodawstwo, które ma na celu private equity w opiece zdrowotnej i przewiduje możliwość kary więzienia dla dyrektorów, których „korporacyjna chciwość” skutkuje śmiercią pacjenta.

Stojąc po drugiej stronie ulicy od St. Elizabeth’s Medical Center w Brighton – jednego z kilku szpitali objętych akcją Steward Health Care kryzys upadłościowy — Warren powiedziała, że ​​jej ustawa o przestępstwach korporacyjnych przeciwko opiece zdrowotnej będzie przewidywać kary i gwarancje chroniące pacjentów, pracowników służby zdrowia i szpitale przed „grabieżami” na prywatnym rynku kapitałowym.

„Jeśli chodzi o podmioty świadczące opiekę zdrowotną, szkody wyrządzane przez private equity są dosłownie kwestią życia i śmierci” – powiedział Warren.

Przytoczyła przypadek z października ubiegłego roku, kiedy po porodzie w szpitalu Św. Elżbiety zmarła młoda mama z powodu powikłań zdrowotnych. Cewka zatorowa, którą lekarze mogliby zastosować do zatrzymania krwawienia w wątrobie, nie była dostępna ze względu na wyposażenie szpitala zostało przejęte tygodnie wcześniej z powodu niezapłaconego rachunku, Bostoński Glob zgłoszone.

„I umarła śmiercią, której można było zapobiec” – powiedział Warren. We wtorek steward nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

„Powiem to bez ogródek: uwolnienie chciwości private equity i korporacji w naszym systemie opieki zdrowotnej zabija ludzi” – dodał Warren. „Potrzebujemy prawdziwej odpowiedzialności i potrzebujemy jej teraz”.

Warren powiedziała, że ​​jej projekt ustawy ma na celu zapobieżenie powtórzeniu się utrzymujących się zawirowań finansowych w Steward, który ogłosił zaciągnęło pożyczkę w wysokości 225 milionów dolarów wtorek, aby utrzymać swoją działalność na rynku dzięki postępowaniu upadłościowemu.

„Moja ustawa stanowi, że jeśli doprowadzisz szpital taki jak Steward do bankructwa, narażając pacjentów i społeczności na ryzyko, powinieneś ponieść realne konsekwencje” – powiedział Warren, wyjaśniając później, że ustawodawstwo nie ma na celu ograniczania inwestycji w opiekę zdrowotną.

Według biura Warrena nowa ustawa zwiększa możliwość kary do sześciu lat więzienia dla kadry kierowniczej służby zdrowia, której korporacyjna „grabież” kończy się śmiercią pacjenta. Propozycja upoważniłaby także władze stanowe i federalne do „odzyskiwania” wynagrodzeń od kadry kierowniczej private equity i kierowania ich z powrotem do systemów opieki zdrowotnej.

Warren ostro skrytykował dyrektora generalnego Stewarda, Ralpha de la Torre, wyjaśniając tę ​​część rachunku: „Zgadza się, Ralph — przyjmiemy z powrotem swoje jachty.”

Inny aspekt legislacji ma na celu zwiększenie przejrzystości poprzez nałożenie na podmioty świadczące opiekę zdrowotną otrzymujące fundusze federalne obowiązku publicznego zgłaszania fuzji, przejęć, zmian własności i kontroli oraz danych finansowych, podało biuro Warrena.

Ustawa zyskała poparcie ze strony przewodniczącej Stowarzyszenia Pielęgniarek Massachusetts, Katie Murphy, która zauważyła, że ​​związek obejmuje ponad 3 tys pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia pracujący w ośmiu z dziewięciu szpitali Stewarda w stanie.

„Jako opiekunowie na pierwszej linii frontu, nasi członkowie od lat są kanarkami w kopalni węgla, pokazując dysfunkcję prywatnego kapitału i systemu opieki zdrowotnej nastawionej na zysk, alarmując o złym zarządzaniu tymi szpitalami” – powiedział Murphy we wtorek.

Dodała: „Korporatyzacja i utowarowienie opieki zdrowotnej pozostawiło ślad złamanych obietnic złożonych tym społecznościom i agencjom stanowym odpowiedzialnym za regulację tych świadczeniodawców”.

Murphy nalegał także, aby ustawodawcy stanowi podjęli kroki w celu zapewnienia przetrwania zagrożonym szpitalom – co powtórzył Warren.

„Potrzebujemy pracy na poziomie państwa; potrzebujemy pracy na szczeblu federalnym” – powiedział Warren. „Ale przede wszystkim musimy upewnić się, że dyrektorzy private equity zrozumieją, że nie mogą przychodzić do naszych szpitali, wysysać z nich całej wartości, rozdawać pieniędzy na siebie i zostawiać pustej skorupy, w której ludzie nie mogą uzyskać potrzebnych im usług i w rzeczywistości giną ludzie. To musi się skończyć.”źródło