PIERWSZY W FOXIE: Były wspólnik biznesowy firmy Huntera Bidena zabiera głos po tym, jak we wtorek syn prezydenta Bidena został uznany winnym wszystkich zarzutów w federalnym procesie dotyczącym broni w Wilmington w stanie Delaware.

Były wspólnik biznesowy powiedział, że „współczuje mu” Huntera w związku z tymi zarzutami i że jest to „głupi zarzut” i „wyraźnie bardziej polityczna gra z Departamentem Sprawiedliwości”.

„To także odwrócenie uwagi od głównego wydarzenia ze względu na handel ich wpływami” – kontynuował w oświadczeniu dla Fox News Digital.

JEDNA ROZPRAWA ZAKOŃCZONA, JEDEN PRZEZ NASTĘPNY: HUNTER BIDEN STANIE PROCES W SPRAWIE PODATKÓW FEDERALNYCH

Hunter Biden opuszcza sąd federalny w środę, 5 czerwca 2024 r. w Wilmington w stanie Delaware. (AP Photo/Matt Slocum)

„Jestem przekonany, że cały Wymiar Sprawiedliwości to tylko instytucja ludzi mających cele, a nie instytucja prawa” – dodał.

Hunter Biden był uznany winnym złożenia fałszywego oświadczenia przy zakupie broni, złożenia fałszywego oświadczenia dotyczącego informacji, które musi przechowywać licencjonowany na szczeblu federalnym handlarz bronią oraz posiadania broni przez osobę, która nielegalnie używa substancji kontrolowanej lub jest od niej uzależniona .

„Jestem dziś bardziej wdzięczna za miłość i wsparcie, jakich doświadczyłam w zeszłym tygodniu ze strony Melissy, mojej rodziny, przyjaciół i mojej społeczności, niż jestem rozczarowana wynikiem. Wyzdrowienie jest możliwe dzięki łasce Bożej i jestem błogosławiona, że ​​mogę doświadczajcie tego daru każdego dnia” – powiedział Hunter Biden w oświadczeniu po wydaniu wyroku.

Proces Huntera Bidena w tym miesiącu trwał około sześciu i pół dnia i obejmował emocjonalne zeznania członków jego rodziny, w tym córki Naomi Biden, byłej żony Kathleen Buhle i szwagierki, która została dziewczyną, Halliego Bidena.

HUNTER BIDEN UZNANY WINNY WSZYSTKICH ZASTRZEŻEŃ W PROCESIE Z PRACĄ

Hunter Biden i jego żona Melissa Cohen Biden przybywają do sądu federalnego

Hunter Biden przybywa do sądu federalnego wraz z żoną Melissą Cohen Biden w poniedziałek, 3 czerwca 2024 r., w Wilmington w stanie Delaware. (AP Photo/Matt Rourke)

Prokuratorzy pracowali nad udowodnieniem, że Hunter Biden w październiku 2018 r. skłamał w federalnym formularzu dotyczącym broni palnej, znanym jako formularz ATF 4473, zaznaczając pole „Nie” na pytanie, czy nielegalnie używa broni palnej lub jest uzależniony od substancji kontrolowanych. Hunter Biden kupił broń w sklepie StarQuest Shooters & Survival Supply w Wilmington.

Specjalny prokurator David Weiss powiedział we wtorek w rozmowie z mediami, że nikt nie stoi „ponad prawem” i że „Hunter Biden nie powinien ponosić większej odpowiedzialności niż jakikolwiek inny obywatel skazany za to samo zachowanie” podczas wtorkowego popołudnia w mediach.

Specjalny doradca David Weiss

Prokurator USA w okręgu Delaware David C. Weiss. (zrzut ekranu z Fox News)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Odpowiedź byłego współpracownika nawiązuje do kampanii Trumpa, której rzeczniczka, Karoline Leavitt, podkreśliła jego „prawdziwe zbrodnie”.

„Ten proces nie był niczym innym jak odwróceniem uwagi od prawdziwych zbrodni rodziny przestępczej Bidenów, która zgarnęła dziesiątki milionów dolarów z Chin, Rosji i Ukrainy” – stwierdziła w oświadczeniu.

„Panowanie nieuczciwego Joe Bidena nad przestępczym imperium rodziny Bidenów dobiega końca 5 listopada i Biden nigdy więcej nie sprzeda rządowi dostępu dla osobistego zysku” – powiedziała.

Wkład w powstanie tego raportu wniosły wkład Emma Colton i Brooke Singman z Fox News.

źródło