Home Aktualności BRAVE Alliance rozszerza usługi podstawowej opieki zdrowotnej LGBTQIA+ we współpracy z Alliance...

BRAVE Alliance rozszerza usługi podstawowej opieki zdrowotnej LGBTQIA+ we współpracy z Alliance Health Centres

16

FORT WAYNE, Indiana (WPTA) – Lokalna organizacja non-profit nawiązała współpracę z Alliance Health Centres, aby zaoferować rozszerzone usługi w istniejącej klinice w południowej części miasta, aby zapewnić bardziej dostępną opiekę dla społeczności LGBTQIA+.

BRAVE Alliance, program konsorcjum ds. narkotyków i alkoholu w hrabstwie Allen, współpracuje obecnie z ośrodkami zdrowia Alliance w celu stworzenia „Centrum zdrowia Brave Alliance”. Liderzy programu twierdzą, że centrum będzie dzielić lokalizację z Pozytywne połączenie zasobów (PRC)pod adresem Oxford Street 525.

Pacjenci nowo utworzonej kliniki otrzymają te same usługi, które zawsze świadczył BRAVE, a także kompleksową opiekę podstawową, medycynę rodzinną, rozszerzone usługi w zakresie zdrowia psychicznego i nie tylko. Obecnie BRAVE oferuje poradnictwo w zakresie zdrowia psychicznego, opiekę afirmującą płeć, zajęcia grupowe i inne zasoby, aby pomóc społeczności LGBTQIA+ pod adresem 534 W Berry St.

Klinika zapewni także pozamedyczne zarządzanie przypadkami HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C, nawigację PrEP i zarządzanie przypadkami medycznymi, a także badania i profilaktykę chorób przenoszonych drogą płciową. Od momentu otwarcia w 1985 roku ChRL, gdzie będzie zlokalizowana nowa klinika, od dawna zapewnia wsparcie w leczeniu, pomoc mieszkaniową, dostęp do spiżarni i nie tylko osobom zakażonym wirusem HIV i wirusowym zapaleniem wątroby typu C+.

Klinika jest Podobny do Federalnie Kwalifikowanego Centrum Zdrowia (FQHC).lokalny świadczeniodawca, który nie otrzymuje funduszy z federalnego Programu Centrum Zdrowia. Ośrodki FQHC koncentrują się na obszarach o niedostatecznym zasięgu i stosują ruchomą skalę płatności w oparciu o zdolność płatniczą pacjentów. Rzecznik kliniki twierdzi, że tak nie odrzuci nikogo z powodu niemożności zapłaty.

Certyfikowany nawigator ze stanu Indiana będzie na miejscu, aby pomóc wszystkim mieszkańcom, a nie tylko pacjentom, w ubieganiu się o programy ubezpieczenia zdrowotnego, takie jak Medicaid. Klinika może również skierować mieszkańców do zasobów społecznych, aby uzyskać pomoc w zakresie zakwaterowania i usług komunalnych.

„Wspólnie jako Centrum Zdrowia Brave Alliance możemy wzmocnić opiekę, którą zapewniamy całej naszej społeczności” – powiedział dyrektor medyczny Alliance Health Centers, dr Eric Shoemaker. „Ta klinika jest otwarta dla wszystkich i nie możemy się doczekać dalszego przełamywania barier na drodze do wysokiej jakości opieki zdrowotnej w miarę zwiększania się obecności Sojuszu w Fort Wayne”.

Otwarcie kliniki zaplanowano na koniec czerwca. Możesz przeczytać więcej o Sojuszu BRAVE Tutaj.

OGLĄDAĆ: „Niezwykle krytyczny” | 33. doroczna zbiórka środków na rzecz AIDS w celu wsparcia pozytywnego połączenia zasobów

źródło