Idąc śladem A dziennik “Wall Street raport że Apple opracowuje obecnie własne chipy przeznaczone do zasilania centrów danych zorientowanych na sztuczną inteligencję Marka Gurmana przy Bloomberga skutecznie potwierdzone raport, dodając jednocześnie nowe szczegóły.

Od Gurmana:

Według osób zaznajomionych z tą sprawą firma umieszcza wysokiej klasy chipy – podobne do tych zaprojektowanych dla komputerów Mac – w serwerach przetwarzania w chmurze zaprojektowanych do przetwarzania najbardziej zaawansowanych zadań AI trafiających do urządzeń Apple. Prostsze funkcje związane ze sztuczną inteligencją będą przetwarzane bezpośrednio na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac, twierdzą osoby, które prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ plan jest wciąż tajemnicą.

Gurman informuje, że pierwszym chipem zorientowanym na sztuczną inteligencję w centrach danych Apple będzie M2 Ultra, który obecnie napędza komputery Mac Pro i Mac Studio. Ale prawdopodobnie nie minie dużo czasu, zanim zostanie wprowadzony przyszły M4 Ultra.

Dzisiejszy raport stanowi mocne poparcie dla pierwotnego raportu WSJ i podkreśla, w jaki sposób Apple stara się wykorzystać swoje mocne strony w obecnym dążeniu dużych technologii do dominacji w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Ujednolicenie asortymentu produktów za pomocą krzemu Apple było dla Apple mocnym atutem od debiutu chipa M1 w komputerze Mac w 2020 roku. Wykorzystanie tego samego potężnego zespołu chipów do tworzenia centrów danych skupionych na sztucznej inteligencji ma ogromny sens i może okazać się długoterminową siłą, której konkurenci Apple mają problemy z dopasowaniem.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

źródło