Koparka bitcoinów CleanSpark wzrosła w czwartek po opublikowaniu dużego kwartalnego wzrostu, napędzanego rosnącymi cenami bitcoinów. Bitcoin odbił się nieznacznie w czwartek, kończąc czterodniową passę spadków.
XCzysta iskra (CLSK) zaobserwowała zysk na poziomie 58 centów na akcję, co oznacza poprawę w porównaniu ze stratą w wysokości 23 centów w roku ubiegłym. Analitycy FactSet spodziewali się zysku na poziomie 7 centów na akcję.

Przychody wzrosły o 163% do 11,8 mln dolarów, osiągając 106,6 mln dolarów obejrzeń i trzy kwartały z rzędu trzycyfrowych zysków.

CleanSpark w ciągu kwartału zwiększył swoje możliwości operacyjne o ponad 60%, co przyczyniło się do wzrostu przychodów, powiedział dyrektor generalny Zach Bradford. Tymczasem marże wzrosły w porównaniu do pierwszego kwartału, napędzane wzrostem cen bitcoinów.

Na koniec kwartału spółka notowała 358 mln dolarów w bitcoinach i 323,1 mln dolarów w gotówce.

Również w czwartek firma CleanSpark ogłosiła plany zakupu dwóch lokalizacji wydobywających bitcoiny w Wyoming o mocy 75 megawatów za 18,75 miliona dolarów w gotówce. Oczekuje się, że umowa zostanie sfinalizowana w ciągu 45 dni, a po osiągnięciu pełnej funkcjonalności placówki będą dodawać cztery eksahasze mocy obliczeniowej na sekundę. CleanSpark planuje rozpoczęcie prac nad obiektami wkrótce po zamknięciu. Umowa obejmuje również możliwość rozbudowy obiektów o dodatkowe 55 megawatów.

Zapasy CleanSpark

Akcje CLSK wzrosły o 6% w początkowej notatce, a następnie w czwartek osiągnęły wzrost o 1,3%, zamykając kurs tuż przed 10-dniową linią. Akcje wzrosły o 1,6% w handlu poza godzinami pracy.

Wskaźnik CleanSpark spadł z najwyższego poziomu 24,72 z 27 marca. Mimo to, od początku roku akcje wzrosły o ponad 50%.

Tymczasem bitcoin wzrósł o 1,2% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając pod koniec czwartku poziom powyżej 62 400 dolarów. Bitcoin przerwał czterodniową passę spadków w ruchu.

Największa kryptowaluta na świecie wzrosła o około 47% w 2024 r. Jednak bitcoin spadł o około 15% w porównaniu z rekordowym poziomem z 14 marca, wynoszącym 74 000 dolarów.

Możesz śledzić Harrisona Millera, aby uzyskać więcej wiadomości giełdowych i aktualizacji na X/Twitterze @IBD_Harrison

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Bądź na bieżąco z cenami i aktualnościami kryptowalut

Szukasz kolejnych wielkich zwycięzców giełdy? Zacznij od tych 3 kroków

Dołącz do IBD Live i ucz się technik czytania najlepszych wykresów i handlu od profesjonalistów

Dowiedz się, jak określić czas rynku dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBDźródło