Trzecibazowy Belpre, Allie Jaraucaro, łapie piłkę po ziemi i przygotowuje się do rzutu do pierwszej bazy podczas finału sekcji III Ohio Division, który odbędzie się w czwartek w Belpre. (Zdjęcie: Kerry Patrick)

BELPRE — Wczesne fajerwerki zgasły równie szybko, jak zaczęły się dla Belpre w finale sekcji Ohio Division III przeciwko Coal Grove.

Abbie Deeds, rozpoczynająca grę miotacz Coal Grove, rozpoczęła swój występ od rzucenia ośmiu piłek z rzędu i pokonała jedyne dwa marsze, jakie wykonała, kończąc czwartkowym zwycięstwem Horneta 7:0 bez uderzenia, kończąc 18 uderzeniami.

„Zmiana (Deeds) zdecydowanie to utrudniła – nigdy nie było wiadomo, kiedy nadejdzie” powiedział czołowy pałkarz Belpre i liderka szkoły w karierze home run Makayla Carmichael, który w trzech występach nie zdobył żadnego trafienia.

Carmichael i pałkarz nr 2 Golden Eagles, Lucy Ruble, wyszli w pierwszej rundzie, zanim Deeds wycofał kolejnych trzech pałkarzy po strajkach.

„Nawet gdybyś wiedział, że czeka cię zmiana, nie mogłeś tego w ogóle przewidzieć” Carmichael mówił dalej.

Miotacz Belpre, Makayla Carmichael, spogląda w stronę bazy domowej tuż przed oddaniem narzutu podczas finału sekcji III Ohio Division, który odbędzie się w czwartek w Belpre. (Zdjęcie: Kerry Patrick)

W pewnym momencie pierwsze 11 outów Belpre nastąpiło poprzez strikeouts. W meczu tylko trzech pałkarzy Złotego Orła wprowadziło piłkę do gry i tylko jedna piłka opuściła bramkę.

Wynik nie był prawdziwym odzwierciedleniem programu Belpre, w którym wzięło udział sześciu nowych zawodników w składzie uniwersyteckim.

„Bardzo trudno jest odtworzyć w praktyce taki rodzaj rzucania” Trener Belpre Brian Hutchinson powiedział po tym, jak jego klub zakończył sezon wynikiem 10-8. „Jedyny sposób, w jaki możemy to zrobić, to własny miotacz, ale musimy dać jej odpocząć. Próbowaliśmy liczyć i wtedy dziewczyny to zrobiły. (Deeds) najwyraźniej odnalazła swój rytm po pierwszej rundzie.

– Mieliśmy tam szansę narobić trochę hałasu w pierwszej rundzie, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić.

Pomimo ofensywnych zmagań Belpre przez trzy rundy utrzymywał bezbramkowy remis. Coal Grove przebił się dwoma runami na początku czwartej rundy, gdy Rylee Black wepchnął powracającego na środek pola i zdobył jednorazową bramkę RBI.

Trzecibazowy Belpre, Allie Jaraucaro (15), trafia w bramkę, gdy biegacz bazowy Coal Grove, Kasey Vanderhoof, zostaje przyłapany na próbie kradzieży podczas finału sekcji III Ohio Division, który odbędzie się w czwartek w Belpre. (Zdjęcie: Kerry Patrick)

Belpre prawie uniknął dalszych uszkodzeń. Coal Grove załadował bazy, ale biegacz został zastrzelony w płycie podczas gry siłowej w sztafecie od drugiego bazowego Khloe Coopera do łapaczki Lucy Ruble.

Gdy pałkarz nr 8 stał w polu karnym, drugi run został zdobyty na dzikim boisku.

Jakby Deeds potrzebował dalszego ubezpieczenia, Coal Grove zdobył cztery runy w piątej rundzie po trzech trafieniach – w tym dwukrotnym dublecie Mii Haynes i pojedynczym RBI Kaseya Vanderhoofa.

Hornets dodali kolejny bieg w szóstej rundzie, aby uzupełnić swój wynik. W międzyczasie Deeds wycofał ostatnich 17 pałkarzy, z którymi się mierzyła. Jej uderzenie kończące mecz zajęło 500. miejsce w karierze uczennicy w szkole średniej.

Jedynym innym Złotym Orłem, który bezpiecznie dotarł do bazy, była Madison Lauer, która uderzyła narzutem i jednym wypadła w drugiej rundzie.

Miotacza Coal Grove, Abbie Deeds (z założonymi rękami), trafiła 18 i nie uderzyła, gdy Hornets pokonali Belpre 7:0 w finale sekcji III Ohio Division, który odbył się w czwartek w Belpre. (Zdjęcie: Kerry Patrick)

„Wiem, że strefa uderzenia była trochę węższa i musiałem się do tego po prostu dostosować” powiedział Deeds, który miał na koncie 2 z 4 punktów po zdobyciu dwóch runów. „Na początku trochę się denerwowałem, ale wiedziałem, że dam radę. Musiałem tylko dostosować swoje ciało i krok.

„Od początku sezonu moim celem było zdobycie 500 strikeoutów. Musiałem zdobyć 230 w tym roku lub coś w tym stylu. W zeszłym roku zaliczyłem 212 strikeoutów i wiedziałem, że muszę wyznaczyć sobie większy cel.

Jako rozstawiony z numerem 15 zespół Coal Grove poprawił się do 15-7 i spotkał się z trzecim rozstawionym Frankfort Adeną w półfinale okręgowym w przyszły wtorek w Unioto High School w Chillicothe. Mając w wyjściowym składzie siedmiu zawodników pierwszego i drugiego roku, potrzeba było trochę czasu, aby połączyć Hornets w jedną całość. Trenerowi Aaronowi Rice’owi podoba się jednak tendencja, jaką zyskuje jego zespół.

„Ostatnio obudziły się nasze nietoperze” – powiedział Rice. „Mamy młody zespół, więc zajęło nam trochę czasu, zanim zrozumieliśmy, co to jest.

„Abbie, nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o Abbie. Ostatnio graliśmy z drużynami, które potrafiły atakować, a Abbie radziła sobie przeciwko nim wyjątkowo dobrze. Należy do tych dzieci, które nigdy nie rezygnują z pracy.

Dla Belpre trzecibazowy Allie Jaraucaro jest jedyną seniorką w wyjściowym składzie. Planuje studiować w Marshall i ukończyć podwójną specjalizację z prawa karnego i fizyki.

„Przez te cztery lata, mając solidny zespół, to była wspaniała kariera” powiedziała Jaraucaro, której towarzyszył jej brat i jego najlepszy przyjaciel, gdy odbywała tradycyjny spacer po bazach dla seniorów po meczu, a następnie została powitana przez kolegów z drużyny, gdy dotarła do trzeciej linii bazowej. „Ten sezon był bardzo przyjemny, gdy wszyscy się rozwijali”.

Zarówno Ruble, jak i Carmichael są podekscytowani perspektywami na przyszły rok – zwłaszcza że kilku nowych studentów pierwszego roku ma nadzieję wywrzeć natychmiastowy wpływ.

„Ważne będzie samo zaufanie do nowych pierwszoklasistów, którzy przyjdą w przyszłym roku i utrzymanie pewności siebie na boisku” – dodał. Rubel powiedział.

Skontaktuj się z Kerrym Patrickiem pod adresem [email protected]Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejźródło