Jenny Reed jest nową starszą dyrektor wykonawczą Southwestern Health Resources, klinicznie zintegrowanej sieci utworzonej pomiędzy UT Southwestern Medical Center i Texas Health Resources. Reed był ostatnio starszym wiceprezesem ds. opieki opartej na wartościach w Baylor Scott & White Health, organizacji zajmującej się opieką odpowiedzialną za systemy opieki zdrowotnej. Reed będzie kierować strategią płatnika i płatnika oraz strategii bezpośredniej do pracodawcy i będzie odpowiedzialny za relacje z organizacjami opieki zarządzanej w SWHR.


Sąd Najwyższy Teksasu wydał wyrok przeciwko ponad 20 kobietom z Teksasu, które pozwały stan w związku z opóźnianiem aborcji lub odmową aborcji w nagłych przypadkachjak podaje Poranne wiadomości z Dallas. Sąd odrzucił nakaz, który zwalniałby Teksańczyków z powikłanymi ciążami ze stanowego zakazu aborcji. Sędziowie argumentowali, że prawo stanu Teksas zezwala już na aborcje ratujące życie, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie fizyczne kobiety. Sprawa tzw Żurawski kontra stan Teksaszyskała uwagę całego kraju, gdy powodowie podzielili się swoimi historiami dotyczącymi szukania opieki aborcyjnej w ramach zakazów. Orzeczenie nakłada na lekarzy odpowiedzialność za podejmowanie decyzji prawnych dotyczących aborcji.


Firma Texas Health Resources otworzyła nowy ośrodek Breeze Urgent Care w DeSoto, będący pierwszym ośrodkiem w mieście. Model Breeze Urgent Care koncentruje się na zapewnianiu wygodnej, spersonalizowanej opieki, ekskluzywnych udogodnień oraz przejrzystych, przystępnych cen. Ośrodek ten jest 30. placówką Breeze Urgent Care w północnym Teksasie. Pacjenci mogą oczekiwać spersonalizowanego doświadczenia i dogodnych godzin, przy akceptowanej większości głównych planów ubezpieczeniowych.


Szpital metodystyczny Texas Health Harris w Fort Worth otrzymał certyfikat Komisji Wspólnej w zakresie certyfikacji guza mózgu. Certyfikat ten został po raz pierwszy przyznany szpitalowi w 2016 roku, co czyni go pierwszym w stanie, który go otrzymał. Program leczenia nowotworów mózgu prowadzony przez Texas Health Fort Worth zapewnił przez ostatnie osiem lat niezbędne środki pacjentom z ciężkimi chorobami neurologicznymi. W programie oferowane są różne formy leczenia. Według National Brain Tumor Society w USA około 1 miliona osób cierpi na guz mózgu, z czego 28 procent przypadków to nowotwory złośliwe.


Grupa Inline nawiązała niedawno współpracę ze Stowarzyszeniem Lekarzy na rzecz Osób Ubogich, mając na celu doskonalenie siły roboczej w rekrutacji do służby zdrowia. Znana ze swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie opcji pozyskiwania pracowników, Grupa Inline jest gotowa współpracować wyłącznie ze Stowarzyszeniem Lekarzy na rzecz Osób Ubogich w celu zapewnienia innowacyjnych i strategicznych rozwiązań rekrutacyjnych. Celem jest zapewnienie tym ośrodkom zdrowia dostępu do personelu potrzebnego do poprawy równości w zdrowiu i zapewnienia wysokiej jakości opieki tym, którzy jej najbardziej potrzebują.źródło