Grupa hakerów o nazwie Ransomed.vc dokonała włamania na serwery Sony Group, wykradając znaczną ilość danych. To doniesienie pochodzi od serwisu CyberSecurityConnect, który specjalizuje się w kwestiach związanych z ogólnym bezpieczeństwem w sieci. Zdaniem tego serwisu, Ransomed.vc to grupa przestępcza działająca na rynku od września tego roku, która już zdążyła odnotować kilka udanych ataków.

Jednym z celów grupy stała się Sony Corporation. Hakerzy ogłosili publicznie, że posiadają dostęp do wszystkich systemów Sony i nie zamierzają zgodzić się na jakąkolwiek wypłatę okupu. Zamiast tego, zadeklarowali zamiar sprzedaży skradzionych danych. Ich komunikat brzmiał: “Udało nam się złamać zabezpieczenia wszystkich systemów Sony. Nie wykupimy ich! będziemy sprzedawać dane, bo Sony nie chce płacić. DANE SĄ NA SPRZEDAŻ. SPRZEDAJEMY JE.”

W opublikowanych materiałach znaleźć można dowody potwierdzające, że grupie hakerów faktycznie udało się zdobyć dostęp do danych Sony. Są to zrzuty ekranu z panelu logowania, wewnętrzne prezentacje w formacie PowerPoint oraz różnego rodzaju pliki Java i HTML. Całkowita liczba tych plików wynosiła nie więcej niż 6 000.

Eksperci z CyberSecurityConnect podjęli próbę analizy skradzionych danych i na pierwszy rzut oka wydają się one być mało przekonujące. Ich wartość i istotność były podważane, jednak grupa hakerów zadeklarowała, że jeśli do 28 września nie znajdzie się nabywca danych, to zostaną one opublikowane w sieci.

Na ten moment Sony nie wydało oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Brak reakcji na oficjalnych mediach społecznościowych japońskiego giganta, pomimo zapytań kilku redakcji technologicznych, pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Sytuacja rozwija się dynamicznie, a losy ujawnionych danych pozostają niepewne.