COOPERSTOWN — 26. sezon Letniego Festiwalu Muzycznego w Cooperstown rozpocznie się w niedzielę 12 maja o godzinie 16:00 programem z okazji Dnia Matki z udziałem Ariel Quartet. Koncert odbędzie się w kościele Christ Episcopal Church przy 46 River St. w Cooperstown.

Jak poinformowała prasa, w niedzielnym programie wystąpią Kwartet smyczkowy Ravela i III Kwartet smyczkowy Schumanna.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością przedstawienia Ariel Quartet na tym wyjątkowym wydarzeniu” – stwierdziła w komunikacie dyrektor artystyczna CSMF Linda Chesis, dodając: „Kwartet Schumanna z „motywem Clary” wyrażającym jego głęboką miłość do żony jest właściwym wyborem dla Dzień Matki. Clara Schumann była niezwykłą kobietą i współczesną inspiracją, która łączyła kwitnącą karierę koncertującej pianistki i znanej kompozytorki z prowadzeniem domu i ośmiorga dzieci. Motyw Klary jest świadectwem jej trwałego wpływu na życie i muzykę męża.

Bilety w cenie 30 dolarów dla dorosłych i 15 dolarów dla studentów i dzieci można nabyć w przedsprzedaży online pod adresem: www.cooperstownmusicfest.org lub dzwoniąc do Purplepass Tickets pod numer 800-316-8559 i wybierając opcję 1. Za zamówienie telefoniczne pobierana jest opłata za usługę w wysokości 2 USD. Bilety będą również sprzedawane na wejściu, w miarę ich dostępności.

źródło