Fotografowie Associated Press ponownie prezentują swoje talenty w szeregu cotygodniowych zdjęć, począwszy od przygotowań do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i gry w krykieta w Stanach Zjednoczonych, po tenis na mączce na stadionie Roland Garros.

Pierwsze przyciągające wzrok zdjęcie przedstawia koła olimpijskie wznoszące się na Wieżę Eiffla i ludzi robiących sobie zdjęcia o zmierzchu w Paryżu. Igrzyska olimpijskie rozpoczną się 26 lipca.

Trzeba dwa razy spojrzeć na to zdjęcie: to nurek uchwycony w locie pośród drapaczy chmur w Bostonie. Dlaczego? To zawody będące częścią serii zawodów związanych z nurkowaniem z klifów odbywających się w niezwykłej scenerii miejskiej.

Trzeba także dwukrotnie przyjrzeć się krykietowi rozgrywanemu w Stanach Zjednoczonych. Zdjęcie zrobione w metropolii Nowego Jorku przedstawia indyjskiego krykieta, któremu nie udaje się złapać piłki w meczu z Irlandią w ramach Pucharu Świata T20 mężczyzn ICC.

Strzelec AP wykonał zbliżenie i uchwycił Coco Gauff i jej partnerkę w grze podwójnej Katerinę Siniakovą całujące trofeum po zwycięstwie w grze podwójnej kobiet na French Open.

Kuratorem galerii sportowej był berliński fotograf Markus Schreiber.

___

Sporty AP: https://apnews.com/sportsźródło