Paraolimpijczycy znajdują nowe możliwości dzięki lokalnemu programowi sportów adaptacyjnych – NBC Connecticut

Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024 rozpoczną się w tym tygodniu ceremonią otwarcia na Polach Elizejskich, a zawody rozpoczną się w czwartek.

Na igrzyskach będzie reprezentować Connecticut kilku sportowców:

Pływacki:

  • Ali Truwit, Darien
  • Matthew Torres, Ansonia

Ogrodzenia dla wózków inwalidzkich:

  • Wiktoria Isaacson, Quinnipiac

Wioślarstwo:

  • Ben Washburn, Madison
  • Saige Harper, Uniwersytet Sacred Heart

Siatkówka na siedząco:

Tak jak każdy sportowiec jest wyjątkowy, tak i jego droga do Paraolimpiady jest wyjątkowa. Często mogą oni po raz pierwszy zetknąć się ze sportami adaptacyjnymi w programie sportowym, takim jak Gaylord Sports Association Adaptive Program w Wallingford.

„To jest równie intensywne, równie konkurencyjne” — powiedziała Katie Joly, menedżer programu w Gaylord Sports. „Ci sportowcy pracują równie ciężko, jak wszyscy sportowcy, którzy dopiero co brali udział w igrzyskach olimpijskich”.

Chociaż żaden z tegorocznych sportowców nie przeszedł przez program Gaylorda, niektórzy przeszli w przeszłości. Ale dla większości tych paraolimpijczyków nie chodzi o rywalizację na najwyższym poziomie, ale o znalezienie walki, aby w ogóle rywalizować.

„Konwencjonalna fizjoterapia może zaprowadzić cię tylko do pewnego momentu” – powiedziała Korene Mosher Varano, adaptacyjna kolarka i paratriathlonistka, której lewą nogę amputowano powyżej kolana. „A potem już po wszystkim. A potem mówią: 'OK, wyjdź i żyj'. Ale w tym momencie nadal bałam się wychodzić z domu”.

Mosher Varano powiedziała, że ​​to program w Gaylord pomógł jej po raz pierwszy wsiąść na rower adaptacyjny. Teraz bierze udział w paratriatlonach i kupiła farmę z mężem.

„Kiedy zaczęłam uprawiać sport i zaczęłam więcej ruszać ciałem i dowiedziałam się, że potrafię utrzymać równowagę na rowerze, poczułam się, jakbym urodziła się w Gaylord Sports Association” – powiedziała Varano.

Rachel Grusse wypróbowała niemal każdy sport, jaki Gaylord ma do zaoferowania. Tego konkretnego dnia ćwiczyła tenis na wózkach inwalidzkich.

Nosi protezy, ale przyznaje, że decyzja o poruszaniu się na wózku inwalidzkim tak naprawdę otworzyła przed nią więcej możliwości.

„Czuję, że mogę się lepiej poruszać, nie mogłem biegać na moich protezach” – powiedział Grusse. „I możesz grać w tenisa z osobą sprawną fizycznie na wózku inwalidzkim i to jest dla mnie piękne. Chcę być konkurencyjny, a możliwość korzystania z wózka inwalidzkiego mi to daje”.

Sześć z oferowanych w Gaylord sportów to aktualne wydarzenia paraolimpijskie. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.

źródło