LeBron, Bronny tworzą historię, wspólnie zabiegają o Lakers

LOS ANGELES — Kiedy LeBrona Jamesa przeszedł do historii dwa sezony temu, wyprzedzając Kareema Abdula-Jabbara w roli najlepszego strzelca wszechczasów NBA, a jednocześnie swojego najstarszego syna, Bronny Jamessiedział na ławce przy boisku wzdłuż linii bazowej.

We wtorkowy wieczór, w meczu otwarcia sezonu Los Angeles Lakers przeciwko Minnesota TimberwolvesLeBron i Bronny przeszli do historii, będąc razem na korcie.

Stali się pierwszym duetem ojciec-syn w historii NBA, który pojawił się razem na meczu, kiedy meldowali się w meczu w tym samym czasie, gdy w drugiej kwarcie pozostało 4:00. LeBron rozpoczął mecz i rozegrał już 13 minut, zanim ponownie wszedł z Bronny na historyczny moment.

Gdy obaj wstali z końca ławki i ruszyli w stronę stolika sędziowskiego, publiczność na Crypto.com Arena zaczęła wibrować, wybuchając wiwatami, gdy LeBron i Bronny przerwali rozgrzewkę, aby oficjalnie wejść na boisko.

Lakers zostali pokonani 7-2 podczas pierwszej wspólnej zmiany, a Bronny nie trafił w otwartą trójkę na skrzydle, a także został zablokowany przez Rudy Gobert przy próbie podbicia po zdobyciu ofensywnego odbicia.

Bronny, wybrany przez Los Angeles w drugiej rundzie z numerem 55 w czerwcu, miał problemy w okresie przygotowawczym, zdobywając średnio 4,2 punktu przy 29,7% z gry. Jednak zakończył mecz z wysoką notą, zdobywając 17 punktów, trafiając 7 z 17, a także 4 zbiórki i 3 przechwyty.

Trener pierwszorocznego Lakers, JJ Redick, bronił debiutanta, grając z nim we wszystkich sześciu pokazowych meczach w Los Angeles, włączając w to krótkie wspólne wypróbowywanie składu z Bronny i LeBronem w drugiej kwarcie przeciwko Liverpoolowi. Słońca Feniksa 6 października.

Przed meczem z Wolves Redick powiedział, że jest „podekscytowany możliwością wzięcia udziału” w „historycznej” okazji, w której LeBron i Bronny rozpoczynają sezon w tej samej drużynie.

Redick powiedział, że konsultował się z ojcem i synem, aby uzyskać ich opinię na temat tego, jak woleliby, aby wyglądała ich pierwsza wspólna gra.

„Odbyliśmy na ten temat kilka rozmów” – powiedział Redick. „Myślę, że wszyscy są na tej samej stronie. Chcemy, aby to miało sens i chcemy, aby wydarzyło się to naturalnie i zgodnie z przebiegiem gry”.

W tym samym miejscu, w którym Bronny patrzył, jak jego tata bije rekord Abdula-Jabbara, był kolejnym duetem ojciec-syn, który razem przeszedł do historii.

Ken Griffey Jr. i Ken Griffey Sr., pierwszy duet ojciec-syn, który grał razem w lidze MLB, wykorzystali tę okazję.

„Świadomość, że ci goście będą dziś wieczorem na stadionie, podczas gdy ja i Bronny będziemy w tej samej drużynie, to naprawdę fajny moment w historii sportu” – powiedział LeBron po porannej strzelaninie w Los Angeles.

LeBron i Bronny zrobili sobie krótką przerwę w rozgrzewce przed meczem, aby przywitać się z Griffeyami i pozować do zdjęcia na korcie.

We wtorek po raz czwarty w sporcie zawodowym doszło do konfliktu ojca z synem.

Oprócz Griffeyów do rodziny Jamesów dołącza wielki hokej Gordie Howe, który grał z dwoma swoimi synami, Markiem i Martym, w drużynie Hartford Whalers w 1980 roku. Był to pierwszy rodzinny wyczyn w NHL. Tim Raines i Tim Raines Jr. również wyszli razem na boisko podczas meczu Baltimore Orioles 4 października 2001 roku.

Griffeyowie grali razem w drużynie Seattle Mariners przez dwa sezony w 1990 i 1991 r., a 14 września 1990 r. zapadły im w pamięć kolejne homeruny.