Bowles Bucsa: Chris Godwin „chciał zagrać w grze” przed kontuzją w końcówce meczu z Ravens | Wiadomości, wyniki, najważniejsze wydarzenia, statystyki i plotki

Julio Aguilara/Getty Images

Z perspektywy czasu zawsze oceniam 20/20, ale łatwo jest kwestionować decyzję Tampa Bay Buccaneers o pozostawieniu starterów w ostatniej minucie poniedziałkowej porażki z Baltimore Ravens 41:31, zwłaszcza po poważnej kontuzji Chrisa Godwina.

Jednak główny trener Todd Bowles wyjaśnił, że skrzydłowy chce być na boisku.

„To niefortunne, że doznał kontuzji i jest nam z tego powodu przykro” – Bowles powiedział reporterom. „Ale on jest piłkarzem i chciał być w grze, tak jak Baker (Mayfield) i wszyscy inni chcieli być w grze”.

NFL w CBS 🏈 @NFLonCBS

„To niefortunne, że on (Chris Godwin) doznał kontuzji i jest nam z tego powodu przykro. Ale jest piłkarzem i chciał być w grze tak samo jak Baker i wszyscy inni chcieli być w grze”.
— Główny trener Buccaneers Todd Bowles o kontuzji Chrisa Godwina w czwartej kwarcie pic.twitter.com/qFoYE38Pfq

Może to zakończyć sezon skrzydłowego, co jest tym bardziej niepokojące, że opcja nr 1 Mike Evans został już odsunięty na bok z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, której doznał wcześniej w tych samych zawodach.

Baltimore miało pełną kontrolę i w czwartej kwarcie powiększyło prowadzenie do 41-18. Jednak Buccaneers wyszli na prowadzenie, zdobywając przyłożenia jeden po drugim w serii, która obejmowała udane kopnięcie z pozycji spalonej, aby utrzymać posiadanie piłki.

Nadal musieliby przezwyciężyć niewiarygodnie wysokie szanse, aby przełożyć impet uzyskany z tych przyłożeń na pełny powrót, ponieważ nie pozostały im żadne przerwy na żądanie i znajdowali się na własnym terytorium na około minutę przed końcem meczu, gdy Godwin doznał kontuzji.

Powrót wymagałby zdobycia gola, kolejnego odzyskania po kopnięciu ze spalonego i kolejnego gola bez dwuminutowego ostrzeżenia, przerwy na żądanie lub obecności Evansa na boisku. To z pewnością nie miało miejsca, a teraz kontuzja Godwina mogła utrzymywać się w drużynie przez resztę sezonu.

Produkt Penn State miał być w najbliższej przyszłości podstawową opcją drużyny Tampa Bay podczas ataku powietrznego, podczas gdy Evans mógł spodziewać się nieobecności z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. Zamiast tego Mayfield będzie polegać na grupie odbiorców, która ma więcej znaków zapytania niż odpowiedzi, ponieważ Buccaneers chcą konkurować w NFC South.

Następny mecz w lidze przeciwko Atlanta Falcons ma kluczowe znaczenie i sytuacja dla zespołu jest z pewnością poważniejsza niż przed poniedziałkową porażką.