Centrum upomina X i Meta w związku z postami dotyczącymi mistyfikacji bombowych

Rząd ostro skrytykował platformy mediów społecznościowych Meta i X za niepodanie szczegółów niektórych wątków niedawnych gróźb o mistyfikację bombową podczas lotów krajowych i międzynarodowych.

Rząd utrzymywał, że te firmy zajmujące się mediami społecznościowymi nie podeszły do ​​sytuacji w sposób odpowiedzialny. Według źródeł ich działania miały charakter „podżegania do przestępstwa”. Firmom nakazano natychmiastowe usunięcie takich uchwytów ze swoich witryn.

Źródła podają, że najwyższy urzędnik Ministerstwa Elektroniki i Technologii Informacyjnych (MeitY) zwołał w środę wirtualne spotkanie z urzędnikami dotkniętych linii lotniczych i dwóch platform mediów społecznościowych.

Podczas tego spotkania urzędnicy X i Meta otrzymali surową reprymendę za nieujawnienie na czas informacji o groźbach bombowych.

Stwierdzono, że platformy niechętnie udostępniają szczegóły dotyczące uchwytów użytkowników, którzy wysyłali fałszywe groźby. „Urzędnik rządowy podkreślił, że konieczna jest szybka reakcja, aby mieć pewność, że sprawcy i recydywiści zostaną szybko zidentyfikowani i złapani” – podają źródła.

Przyjmuje się, że giganci mediów społecznościowych powiedzieli rządowi, że są gotowi do współpracy, ale mogą to zrobić tylko wtedy, gdy prośby zostaną przesłane „właściwym kanałem” zgodnie z prawem – podają źródła.

„Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Informatyki mają uprawnienia do dochodzenia szczegółów na podstawie określonych przepisów i szczególnych warunków. Firmy współpracują, gdy wnioski wpływają właściwym kanałem i zgodnie z określonymi przepisami” – powiedział urzędnik linia biznesowa.

W zeszłym tygodniu indyjskie linie lotnicze otrzymały ponad 100 fałszywych gróźb podłożenia bomby, co spowodowało niedogodności dla pasażerów i straty pieniężne dla linii lotniczych. Większość zagrożeń została opublikowana na kontach w serwisie X (dawniej Twitter), a konta zostały utworzone przy użyciu wirtualnej sieci prywatnej (VPN) lub ciemnej przeglądarki internetowej, której agencje śledcze nie były w stanie wykryć.

Policja w Delhi wniosła osiem spraw w związku z groźbami bombowymi. Wiadomości z pogróżkami otrzymywano za pośrednictwem anonimowych postów na platformie X, które później zostały zawieszone przez władze.

Stwierdzono, że wszystkie pseudonimy związane z takimi wiadomościami były fałszywe, co oznaczało, że policja w Delhi i inne agencje nie były w stanie zlokalizować prawdziwych osób, które za nimi stoją.



źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here