Home Aktualności Zmiany stylu życia po operacji odchudzającej

Zmiany stylu życia po operacji odchudzającej

13

KOLUMBIA, Karolina Południowa (WIS) – Lato tuż za rogiem, wiele osób może odczuwać presję, aby zadbać o formę.

Jednak zrzucenie zbędnych kilogramów może być trudne, zwłaszcza gdy wydaje się, że próbowałeś już wszystkiego.

Monique Davis jest mamą i weteranką, która twierdzi, że operacja odchudzająca jest kwestią osobistą.

„Nie byłam zadowolona z tego, jak wyglądam. Myślę, że na zewnątrz ludzie prawdopodobnie widzieli, jak się uśmiecham i robię różne rzeczy, ale wewnątrz zdecydowanie nie byłam zadowolona ze swojego wyglądu”.

Coraz częstsze występowanie modnych diet i leków, które można szybko zastosować, budzi coraz większe obawy lekarzy. Ale oprócz zmian fizycznych nadwaga wiąże się z większymi zagrożeniami dla zdrowia, od wysokiego ciśnienia krwi po cukrzycę, a nawet raka.

„Cały czas byłem zmęczony. Moje dzieci cały czas się śmiały, bo żartowałam, że bolą mnie kolana, kiedy wchodzę po schodach. Nie mogłam chodzić bez zmęczenia, dosłownie nie mogłam przejść za róg bez wyczerpania i zmęczenia, więc było to wyzwanie, naprawdę ciężka walka” – powiedziała Monique.

Jeśli chodzi o rozwiązania, można pomyśleć, że operacja jest najłatwiejszym wyjściem, ale nie jest to prawdą.

„Myślę, że próbowałem wszystkich innych rzeczy. „Kiedy urodziłam dzieci, przeżywałam wzloty i upadki, więc w pewnym momencie udało mi się schudnąć, a potem od razu wróciłam do wagi”.

Lekarze twierdzą, że prawdziwa praca zaczyna się po stole operacyjnym i Monique była gotowa na wyzwanie.

Latem ubiegłego roku zdecydowała się na operację bariatryczną.

„Rozpoczęła swoją podróż w podobny sposób, jak większość ludzi, uznając, że sposób, w jaki prowadziła swoje życie, tak naprawdę nie prowadziła jej tam, gdzie chciała, i zdała sobie sprawę, że potrzebuje pomocy, aby wprowadzić zmiany i prowadzić zdrowsze życie. Przeszła więc przez większość tego samego procesu, seminarium internetowego, seminarium — omawialiśmy, jakie ma opcje i która byłaby dla niej najlepsza” – powiedział dr Marc Antonetti.

Antonetti jest dyrektorem medycznym chirurgii bariatrycznej w Lexington Medical Center.

W ciągu swojej kadencji przeprowadził ponad 2000 operacji, w tym operację Moniques.

„Dał mi zalety, dał mi wady, co było dobre i po prostu sprawiło, że poczułam się lepiej, więc wróciłam do domu, przemyślałam to i ostatecznie podjęłam decyzję” – powiedziała Monique.

„Staramy się kłaść nacisk na zdrowe podejście do długoterminowej zmiany zachowania. Nie chodzi o to, żeby nie jeść tego czy tamtego, ale o podjęcie prostych kroków i uważność w jedzeniu” – stwierdził Antonetti.

Po szybkim zabiegu Monique powiedziała, że ​​przyjęła nowy styl życia.

„Było wspaniale, nie miałem żadnych większych problemów. Dużo inaczej patrzę na to, co jem, dzielę posiłki na porcje. To było po prostu przyzwyczajenie się do innego stylu życia. Niezależnie od tego, czy była to pielęgniarka, czy dietetyk, zawsze byli chętni do pomocy.

Doktor Antonetti przypomina pacjentom, że operacja to tylko narzędzie, a prawdziwa praca polega na pracy umysłowej

„ Życie toczy się dalej, pojawiają się nowe wyzwania w życiu ludzi. I tak naprawdę wsparcie pooperacyjne jest tym, co naprawdę robi różnicę w pomaganiu ludziom w osiąganiu ich celów.”

Dziś Monique pełni funkcję certyfikowanego technika medycznego w gabinecie doktora Antonettiego.

Mówi, że widok zdjęć przed i po naprawdę otworzył jej oczy

„To było jak WOW, to byłem ja i zobaczyć, gdzie jestem”.

I jest zdeterminowana utrzymać się na właściwej drodze, przypominając jej dlaczego

„Zrób to dla siebie, zrób to przede wszystkim dla swojego zdrowia. Zrobiłam to dla swojego zdrowia i dla moich dzieci, ponieważ chcę być blisko moich dzieci i potencjalnych wnuków, a poza tym jest tak wiele rzeczy, które chcę zrobić w życiu” – powiedziała Monique.

Poczuj się lepiej poinformowany, przygotowany i połączony z WIS. Aby uzyskać więcej takich bezpłatnych treści, zasubskrybuj nasz Biuletyn e-mailowyI pobierz nasze aplikacje. Masz uwagi, które mogą pomóc nam ulepszyć? Kliknij tutaj.

źródło