Stwierdzono, że problemy ze zdrowiem psychicznym były najczęstszą przyczyną hospitalizacji czynnych żołnierzy armii USA w 2023 r.

Nowa Agencja Zdrowia Obrony (DHA) raport ujawnia, że ​​prawie jedna trzecia z około 62 800 przypadków hospitalizacji żołnierzy w ubiegłym roku dotyczyła leczenia zdrowia psychicznego.

Ze wszystkich służb wojskowych, armia USA odpowiadała za większość przypadków zdrowia psychicznego, nieco ponad 8000. Marynarka Wojenna USA i Siły Powietrzne USA poszły w ich ślady, odpowiednio z 5257 i 3554 przypadkami.

U większości pacjentów płci męskiej zdiagnozowano zaburzenia adaptacyjne i nadużywanie alkoholu, natomiast u większości kobiet żołnierzy przyjętych do szpitala stwierdzono ciężką depresję i zespół stresu pourazowego.

Średni czas pobytu wynosił pięć dni, a niektórzy członkowie personelu potrzebowali aż 34 dni na rekonwalescencję.

Holistyczne podejście

Opieka psychiatryczna jest stałym problemem Sił Zbrojnych USA.

W lutym amerykańskie Biuro Odpowiedzialności Rządu (GAO) poinformowało, że wojsko stoi w obliczu niedobór pracowników służby zdrowia psychicznegozmuszając wojska do szukania pomocy gdzie indziej.

A gdy już do tego dojdzie, DHA podobno nie monitoruje postępów leczenia, w tym tego, jak długo żołnierze muszą czekać na otrzymanie leczenia.

Odrębna analiza wykazała, że ​​setki żołnierzy i ich rodziny mieszkające w koszarach najprawdopodobniej znajdą dostęp do odpowiedniej opieki psychiatrycznej bardzo trudne.

W związku z tym DHA zaapelowało do wojska o przyjęcie „holistycznego, zintegrowanego podejścia” w leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym.

Zasugerowano również uwzględnienie szczególnych wyzwań zdrowotnych, z jakimi boryka się personel służby czynnej, aby „lepiej zaspokoić jego potrzeby zdrowotne”.

źródło