Home Aktualności Za pośrednictwem Christi Manhattan Centrum Zdrowia Wamego przywraca elektroniczną dokumentację pacjenta po...

Za pośrednictwem Christi Manhattan Centrum Zdrowia Wamego przywraca elektroniczną dokumentację pacjenta po incydencie związanym z bezpieczeństwem cybernetycznym

10

WICHITA, Kan. (WIBW) – Wniebowstąpienie Via Christi na Manhattanie i Centrum Zdrowia Wamego przywróciliśmy podstawową technologię stosowaną do elektronicznej dokumentacji pacjentów w placówkach opieki po incydencie związanym z bezpieczeństwem cybernetycznym.

Według rzecznika Ascension w aktualizacji opublikowanej we wtorek 11 czerwca wszystkie szpitale Via Christi w Kansas pomyślnie przywróciły dostęp do EHR. Umożliwi to większości oddziałów szpitalnych, gabinetów lekarskich i klinik korzystanie z elektronicznej dokumentacji, kart i systemów zamówień. Pacjenci powinni zauważyć poprawę wydajności i skrócenie czasu oczekiwania. Zespół kontynuuje prace nad przywróceniem innych systemów technologii pomocniczej.

W aktualizacji z poniedziałku, 10 czerwca rzecznik poinformował, że technologia ta została pomyślnie przywrócona w czterech szpitalach Wichita firmy Ascension Via Christi: św. Franciszka, św. Józefa, św. Teresy i szpitalu rehabilitacyjnym. Został również odrestaurowany dla szpitala Via Christi w Pittsburgu.

Firma Ascension Via Christi doświadczyła zakłóceń w swoich systemach dokumentacji elektronicznej w wyniku incydentu związanego z bezpieczeństwem cybernetycznym, który miał miejsce 9 maja.

Kliknij TUTAJ aby uzyskać więcej informacji na temat aktualizacji wydarzeń Kansas Cybersecurity.

Incydent dotyczący bezpieczeństwa cybernetycznego „Wniebowstąpienie przez Christi”.

źródło