Jimmy’ego Cartera wnuk Jason Carter podzielił się nowymi aktualizacjami na temat stanu byłego prezydenta.

Carter, najstarszy wnuk byłego prezydenta i byłej pierwszej damy Rosalynn Carter rozmawiałem ostatnio z Southern Livingmówiąc magazynowi, że jego dziadek „doświadcza świata najlepiej, jak potrafi, kontynuując ten proces” bez swojej ukochanej, wieloletniej miłości.

Od 99-letniego Cartera minęło prawie 16 miesięcy trafił do hospicjum w swoim rodzinnym mieście Plains w stanie Georgia. W tym czasie Centrum Cartera ogłosiło, że 39. Prezydent Stanów Zjednoczonych „zdecydował się spędzić pozostały czas w domu z rodziną i zamiast dodatkowej interwencji medycznej skorzystać z opieki hospicyjnej”.

Jego wnuk mówi, że jego dziadek wydaje się być w dobrym nastroju i ma przed sobą trudne chwile nowy etap jego życia bez Rosalynn.

„Po 77 latach małżeństwa… myślę, że nikt z nas tak naprawdę nie rozumie, co on teraz czuje” – powiedział Jason. „Musimy zaakceptować fakt, że w duchu są rzeczy, których po prostu nie można zrozumieć”.

Powiedział magazynowi, że Jimmy Carter nie śpi codziennie, ale przy każdej nadarzającej się okazji nadal spędza czas z rodziną.

Były prezydent USA Jimmy Carter przemawia do kongregacji w kościele baptystów Maranatha przed nauczaniem w szkółce niedzielnej w swoim rodzinnym mieście Plains w stanie Georgia, 28 kwietnia 2019 r. Carter (94 l.) regularnie uczy w szkółce niedzielnej w tym kościele od

Carter powiedział, że niedawno odwiedził swojego dziadka. Kiedy razem oglądali mecz Braves, powiedział swojemu dziadkowi, że nie jest pewien, co powiedzieć ludziom, gdy pytają, jak się czuje.

„Powiedziałem mu: «Pawpaw, wiesz, kiedy ludzie pytają mnie, jak się masz, odpowiadam: «Szczerze mówiąc, nie wiem»” – powiedział Jason. „A on uśmiechnął się i powiedział: «Sam nie wiem»”.

Jimmy Carter mija rok w hospicjum

W wieku 99 lat Carter pozostaje najdłużej żyjącym amerykańskim prezydentem. Eksperci w dziedzinie opieki u schyłku życia mają nadzieję, że jego wytrzymałość zwiększy świadomość i nadzieję dla innych na tej samej łodzi.

Hospicjum definiuje się jako opiekę nad pacjentami terminalnie chorymi. Według Amerykańskiej Akademii Hospicjów i Medycyny Paliatywnej do hospicjum trafiają osoby, które mają przed sobą maksymalnie sześć miesięcy życia. Priorytetem nie jest zapewnienie dalszego leczenia, ale zmniejszenie bólu i dyskomfortu pod koniec życia.

Ale Jimmy Carter udowodnił, że jest żołnierzem. 1 października 2024 roku skończy 100 lat.

Czy w hospicjum można przebywać latami?

Obliczyło MedPAC, że w 2021 r. średni pobyt pacjentów, którzy zmarli w hospicjum, wyniósł 92 dni. Mediana wyniosła 17 dni – około dwa tygodnie dłużej niż okres między ogłoszeniem przez Carterów, że była pierwsza dama trafił do hospicjum i kiedy umarła.

Około 10% osób zapisanych do hospicjum, które zmarło, przebywało w nim dłużej niż 264 dni. Przedłużone sprawy generują większość kosztów. W 2021 r. 13,6 miliarda dolarów z łącznej kwoty 23 miliardów dolarów wypłaconych przeznaczono na pobyty przekraczające 180 dni przed śmiercią. Z tego 5 miliardów dolarów przypadło na pobyty dłuższe niż rok.

Czasami pacjenci są wypisywani z hospicjum, jeśli ich stan się ustabilizuje, zwłaszcza jeśli osiągnęli sześciomiesięczny okres uczestnictwa w programie. W 2021 roku wypisano do domu 17,2% pacjentów. W raporcie MedPAC dla Kongresu zauważono, że agencje nastawione na zysk mają dłuższą średnią długość pobytu w placówkach niż organizacje non-profit, i dodano, że wskaźniki wypisów żyjących pacjentów budzą wątpliwości co do standardów przyjęć.

Novas złożył wyjaśnienia. Powiedziała, że ​​w hospicjum zaobserwowano wzrost liczby pacjentów z demencją, stanem, w którym „pacjent może rosnąć i zanikać przez miesiące, a nawet lata”. Kolejnym czynnikiem – który, jej zdaniem może wyjaśnić wytrzymałość Jimmy’ego Cartera – jest czysty charakter.

„Nie możemy zmierzyć ludzkiego ducha” – powiedziała. W przypadku wielu warunków „ktoś, kto chce tu zostać, zostanie tu na jakiś czas”.

źródło