Sam Rubin, prezenter rozrywki, z którym współpracował KTLA od 1991 r. nie żyje. Miał 64 lata.

Reporter zmarł w piątek Reporter z Hollywood potwierdzony. Według TMZOn zmarł na atak serca po wyemitowaniu na kanale codziennych wiadomości z Hollywood.

„KTLA 5 z głębokim smutkiem informuje o śmierci Sama Rubina” – powiedział kanał napisał na X (dawniej Twitter). „Sam był gigantem lokalnego przemysłu informacyjnego i świata rozrywki, a przez dziesięciolecia był stałym gościem porannej telewizji w Los Angeles. Jego śmiech, urok i troskliwa osobowość poruszały wszystkich, którzy go znali. Sam był kochającym mężem i ojcem: role, które cenił najbardziej. Nasze myśli są z rodziną Sama w tym trudnym czasie.”

Perry Sook — założyciel, prezes i dyrektor generalny Nexstar, który jest większościowym właścicielem KTLA — również wydał oświadczenie po wiadomości o śmierci Rubina. „Sam był ikoną Los Angeles i branży rozrywkowej oraz ukochanym członkiem naszego narodu Nexstar” – napisał. „Modlę się z jego rodziną i rodziną KTLA, gdy opłakujemy jego śmierć. Będzie go brakować.”

Dla miłośników rozrywki z Los Angeles Rubin był podstawą branży i relacjonował występy na wielu czerwonych dywanach, a także pełnił rolę twarzy showbiznesu w KTLA Channel 5. Często był gospodarzem programu stacji Na żywo z rozdania Oscarów i przez pewien czas miał swój własny talk show o gwiazdach, Hollywood bez cenzury. Rubina kochano za przyjazne zachowanie i nigdy nie bał się zadawać trudnych pytań w rytmie, który wiele programów informacyjnych często traktowało jako bzdury.

Oprócz wielu nagród Emmy Rubin otrzymał nagrodę Złotego Mike’a dla najlepszego reportera rozrywkowego, nagrodę za całokształt twórczości od stowarzyszenia Southern California Broadcasters Association oraz tytuł najlepszego reportera rozrywkowego przyznany przez Los Angeles Press Club. Został także uhonorowany przez Narodową Koalicję Mediów Hiszpańskich w 2013 roku, otrzymując coroczną nagrodę Impact Award za wyjątkową rzetelność w dziennikarstwie telewizyjnym.

Jego prace były publikowane w prasie i Internecie na całym świecie. Często pojawiał się w telewizji i radiu BBC oraz regularnie współpracował z radiem Triple M w Australii i kanałem 9.

Rubin był nie tylko wieloletnim prezenterem KTLA, ale był także właścicielem firmy zajmującej się produkcją telewizyjną o nazwie SRE, Inc. Wyprodukowała ona ponad 200 godzin najszerszych i kablowych programów, w tym kilka jego Na żywo z pokazy na czerwonym dywanie i Hollywood bez cenzury.

Rubin jest współautorem dwóch biografii, jednej o byłej pierwszej damie Jacqueline Onassis, Jackie: trwałe wrażeniei drugi o Mii Farrow, zatytułowany po prostu Mię Farrow.

Był jednym z członków-założycieli Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Broadcast, jednej z największych w kraju organizacji krytyków filmowych i telewizyjnych, liczącej ponad 200 członków.

Wśród ocalałych Rubina znajdują się jego żona Leslie i trójka dzieci.

Lesley Goldberg przyczyniła się do powstania tej historii.źródło