PROPOZYCJA — Radny okręgu 4, George Ash, podczas czwartkowej wieczornej sesji roboczej przedstawia kilka możliwych przykładów opłat za licencję na prowadzenie działalności gospodarczej, stosowanych w innych miastach Wirginii Zachodniej. Rada miejska omawia możliwość aktualizacji opłat za licencję na prowadzenie działalności przez Weirton, a także opłat naliczanych w ramach przeglądów planowania. — Craiga Howella

WEIRTON — Rada Weirton rozważa możliwość aktualizacji miejskich opłat licencyjnych za prowadzenie działalności gospodarczej, a także tych naliczanych w ramach przeglądów planowania projektów rozwojowych w mieście.

Członkowie rady spotkali się w czwartek na sesji roboczej w celu wstępnej dyskusji na temat propozycji.

„Niektóre z nich nie były przeglądane, recenzowane ani nic takiego od 1969 r.” – powiedział radny okręgu 4, George Ash.

Mikeal Maguschak, który nadzoruje program zezwoleń na prowadzenie działalności w mieście, przekazał radzie informacje na temat aktualnej struktury opłat za prowadzenie działalności gospodarczej w mieście, a także możliwości z innych miast i zalecenia dotyczące kilku zmian.

„Istnieje wiele różnych opcji” – powiedział, sugerując, że jedną z możliwości jest ustalenie ogólnej opłaty dla większości przedsiębiorstw i drugiej opłaty dla tych regulowanych przez państwo.

Wskazał również na pewne opłaty licencyjne dla przestarzałych firm lub takie, które mogą być restrykcyjne, ze szczególnym uwzględnieniem licencji na automaty sprzedające, które pobierają 1 cent lub 5 centów, oraz opłaty licencyjnej w wysokości 750 dolarów dla wróżek.

Maguschak wyjaśnił również, że wszelkie sugerowane zmiany będą musiały zostać rozpatrzone przez prokuratora miejskiego Vince’a Gurrerę.

Menedżer miasta Mike Adams zauważył, że zgodnie z art. 11-12-4 kodeksu stanowego istnieją ograniczenia dotyczące wysokości takich opłat licencyjnych, twierdząc, że nie mogą one być wyższe niż opłaty stanowe. Gurrera powiedział, że celem byłby koszt opłat państwowych na dzień 1 lipca 1970 r. i możliwe, że niektóre opłaty miejskie osiągnęły już maksymalny poziom.

„Musimy tylko dowiedzieć się, jakie były te stawki” – powiedział Gurrera.

Radny Okręgu 7 Terry Weigel powiedział, że chociaż zgodził się, że istnieje potrzeba uproszczenia i aktualizacji struktury opłat, byłby zaniepokojony możliwością utraty dochodów w wyniku zmian.

„Czy zarobimy więcej pieniędzy, czy też stracimy więcej pieniędzy?” – zapytał Weigela.

Maguschak powiedział, że wszystko to można ustalić w ramach przeglądu, natomiast Ash zalecił przygotowanie przepisów na czerwcowe posiedzenie rady. Jeśli cokolwiek zostanie przyjęte, zacznie obowiązywać dopiero w styczniu 2025 r.

Dyskusja dotyczyła także ewentualnych zmian w wysokości opłaty pobieranej za przeglądy planistyczne. Obecnie opłata opiera się na koszcie projektu i jest wliczana do opłat za pozwolenie.

Jak omówiono, jedną z możliwych opcji byłoby naliczenie opłaty na podstawie powierzchni użytkowej obiektu.

Dodatkowe dyskusje mogą być prowadzone w przyszłości.Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejźródło