OXFORD — Walijski piosenkarz i autor tekstów Martyn Joseph powróci do 6 On The Square w Oksfordzie ze swoim obszernym katalogiem piosenek o 19:30 w sobotę, 11 maja.

Według komunikatu medialnego kariera Josepha obejmuje 30 lat, ponad 30 albumów, ponad pół miliona sprzedanych płyt i tysiące występów na żywo. Często porównywany do Bruce’a Springsteena, Johna Mayera, Bruce’a Cockburna i Dave’a Matthewsa, stworzył swój własny styl i reputację jako wykonawca na żywo oraz zyskał reputację dzięki zapewnieniu tego, co tysiące określiły jako najlepsze wrażenia muzyczne na żywo w swoim życiu. Wyjątkowy talent napędzany pasją, świadomością społeczną i miłością do swojego zawodu, rozwinął unikalny perkusyjny styl gry na gitarze i potężny głos, dzięki którym zyskał przydomek „Walijski Springsteen”.

Oprócz pięciu hitów z listy Top 50 w Wielkiej Brytanii, znaczenie jego twórczości zostało podobno docenione w takich programach, jak serial BBC Radio 2 poświęcony piosenkarzom i autorom piosenek. Sprawiedliwość społeczna jest obecna w całej jego muzyce, która zdobyła różne humanitarne nagrody i pochwały.

Znany z tego, że interesuje się tworzeniem muzyki istotnej i istotnej dla jego publiczności, tworzy ambitne narracje poruszające złożoność ludzkiej kondycji, poparte obietnicą nadziei. Jak sam mówi: „Zajmuję się pisaniem piosenek, które mogą nabrać tempa i nadać sens danej chwili. Dobra piosenka sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś nie był sam na świecie.”

Jak stwierdzono dalej w komunikacie, muzyka Josepha charakteryzuje się wszechstronnością, którą niełatwo sklasyfikować. Wielu próbowało, czego efektem były wytwórnie takie jak folk, rock, soul, folk-funk i Americana. Jego muzyka i komentarze społeczne dodają sił i przemawiają w imieniu wielu. Jego piosenki to obrazy, historie i uczucia ubrane w muzykę i dostarczone przez mistrza rzemiosła.

W 2013 roku Joseph wydał album z piosenkami Bruce’a Springsteena, a w 2014 roku nadał duchowi swojej muzyki bardziej praktyczne podstawy, uruchamiając Let Yourself Trust, organizację non-profit, która kształci poprzez rzecznictwo, kampanię na rzecz praw człowieka i podnoszenie kwalifikacji kwestii, o których zapomniano lub zignorowano w ramach inicjatyw zbierania funduszy.

Koncertował z Artem Garfunkelem, Jools Holland, Ani DiFranco, Suzanne Vega, Mike and The Mechanics, Joan Armatrading, Celine Dion i Shirley Bassey. Jest okrzyknięty gawędziarzem snującym opowieści o aktualnych problemach, a także historie o kruchości miłości, docierającym do słuchaczy swoją pasją i humorem.

Joseph został uhonorowany nagrodą Spirit of Folk Award przez Folk Alliance International w Kansas w 2018 roku i był kilkakrotnie zapraszany do wygłaszania wystąpień w prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie. W styczniu wydał swój najnowszy album studyjny „This Is What I Want To Say”.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 dolarów, przy wejściu będzie kosztować 25 dolarów. Można je kupić online pod adresem 6onthesquare.org lub dzwoniąc pod numer 607-843-6876 w celu rezerwacji.

Drzwi zostaną otwarte o 18:30. Program będzie także transmitowany na żywo w Internecie za 10 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie 6onthesquare.org.

źródło