Clark, który w 2023 r. powstrzymał Rory’ego McIlroya w Los Angeles i jednym strzałem wygrał swój pierwszy turniej wielkoszlemowy, jest zdeterminowany, aby w tym tygodniu nie wywierać na siebie zbyt dużej presji.

30-letni Amerykanin zwyciężył w lutym w Pebble Beach, a w marcu zajął drugie miejsce w Arnold Palmer Invitational and Players Championship.

Jednak od tego czasu jego forma uległa pogorszeniu, z trzema nieudanymi występami w pięciu ostatnich turniejach, w tym w obu głównych turniejach – Masters i US PGA Championship.

„Nie grałem swojego najlepszego golfa. Ostatnie kilka tygodni było dość trudne” – powiedział. „To wyzwanie i frustracja.

„Po prostu próbuję nabrać trochę dynamiki. Wiem, że to może brzmieć jak niskie oczekiwania, ale chciałbym po prostu nabrać trochę dynamiki na resztę sezonu”.

Clark powiedział, że „praca nad swoimi oczekiwaniami” jest kluczem do jego dobrego samopoczucia psychicznego.

„Zbyt często gracze, łącznie ze mną, są tak bardzo skupieni na wynikach i wynikach, a gra w golfa jest bardzo frustrująca i trudna” – dodał.

„Są takie samotne chwile, kiedy nie dojedziesz do mety, wrzucasz kije do samochodu, odjeżdżasz i jesteś (zły).

„W telewizji zazwyczaj pokazują, jak chłopaki grają świetnie, mecz wydaje się niesamowity. W rzeczywistości powiedziałbym, że 80% zawodników rozkręca się po wielu rundach.

Taka jest natura naszej gry. Dlatego jest to taka gra mentalna. Dowiedziałem się, że istnieje wiele różnych poziomów umiejętności, a różnica między chłopakami, którym naprawdę się to udaje i którzy czerpią przyjemność z gry, ma długą historię. karierę, są po prostu lepsi psychicznie niż wszyscy”.

Śledź transmisję tekstową na żywo ze wszystkich czterech rund US Open od 12:30 BST w czwartek oraz komentarze radiowe dotyczące dwóch ostatnich rund w sobotę i niedzielę na stronie internetowej i w aplikacji BBC Sport oraz w BBC Sounds. Pełne szczegóły tutaj.

źródło