W najbardziej oczekiwanej grze z serii UFL dotychczasowy sezon, Ogiery z Birmingham są gotowi stawić czoła Battlehawki z St. Louis na Stadionie Ochronnym w sobotę o godz 16:00 ET w FOX i aplikacji FOX Sports.

Z bilansem 6-0 Stallions zajmują pierwsze miejsca w konferencji USFL, a Battlehawks (5-1) prowadzą w tabeli Konferencji XFL.

„To ma wszystko, aby być świetnym pojedynkiem” – powiedział główny trener Stallions, Skip Holtz. „To będzie wspaniały mecz piłkarski. To będzie jeden z tych meczów, w którym zadecyduje, kto zagra najmądrzej – straty, worki, trzecie upadki, produkcja w czerwonej strefie – to będą kluczowe zagrania, które przystąpimy do takiego meczu.”

Obie drużyny mają czterech wspólnych przeciwników przed sobotnimi zawodami: Pantery z Michigan, Łodzie pokazowe w Memphis, Obrońcy DC I Tłumy z Houston.

Stallions mają bilans 4-0 z tymi zespołami, natomiast Battlehawks 3-1, a ich jedyną wadą jest wąska 18-16 porażka z Panthers po kopnięciu gwiazdą Jake’a Batesa wywiercił zwycięzcę meczu na Ford Field w pierwszym tygodniu z odległości 64 jardów.

„To dla nas ogromne wyzwanie” – powiedział główny trener Battlehawks Anthony Becht. „Wyjście na boisko (przeciwko) drużynie, która jest przyzwyczajona do wygrywania i ma w sobie tę dumę, stanowi wyzwanie.

„Nie musisz dużo mówić (o) przygotowaniach do występu w drużynie takiej jak Birmingham. Jeśli masz coś do siebie jako zawodnik lub trener, pojawisz się gotowy do działania. I ostatecznie chłopaki … muszą zagrać świetnie w tym meczu.”

W innym sobotnim pojedynku Showboats (1-5) zmierzą się z Renegaci z Arlington (0-6) o godz 13:00 czasu wschodniego.

W niedzielnym double-headerze Defenders (3-3) zmierzą się z Panthers (4-2) o godz. południe czasu wschodniegoi Święty Antoni Brahmas (4-2) wyruszyli w drogę, aby zmierzyć się z Roughnecks (1-5) o godz 15:00 ORAZ.

Oto bliższe spojrzenie na pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w tygodniu 7.

1. Ogiery kontra Battlehawki: pojedynek roku

Zgodnie z oczekiwaniami obie drużyny plasują się w czołówkach większości najważniejszych kategorii statystycznych ligi.

Battlehawks prowadzą w UFL pod względem punktów na mecz (28,8), a Stallions są blisko drugiego miejsca (28,5). Birmingham prowadzi w lidze pod względem liczby dozwolonych punktów (14,8), a St. Louis jest drugie (17,2).

Jednak Stallions prowadzą w lidze z workami (21,0), a Battlehawks (11,0) zajmują ostatnie miejsce. Najmniej karnych w lidze ma St. Louis (23), natomiast Stallions (38) zajmują drugie miejsce.

Stallions prowadzą wszystkie zespoły z 11 stratami na wynos, podczas gdy Battlehawks zaliczyli osiem strat i zajęli drugie miejsce z remisem.

Tymczasem Birmingham jest właścicielem linii ataku, prowadząc w lidze pod względem jardów w biegu (874) i podań (1429), podczas gdy Battlehawks zajmują trzecie miejsce pod względem podań (1227) i czwarte w biegu w biegu (508).

Szczególnym obszarem wartym uwagi jest obrona podań w St. Louis, która pozwala na najniższe w lidze podanie 136 jardów w zawodach. Jak Battlehawki spowalniają wybuchowe ataki Stallionów prowadzone przez QB Adriana Martineza – który w tym sezonie ma na swoim koncie dwa mecze z podaniem na 300 jardów – może znacząco pomóc w wyłonieniu zwycięzcy.

2. Powrót do domu A. J. McCarrona

Rozgrywający drużyny St. Louis, jeden z faworytów do tytułu MVP ligi, po raz pierwszy od ponad dekady powróci do gry w stanie Alabama. McCarron zdobył dwa tytuły mistrza kraju, grając jako rozgrywający dla drużyny the Karmazynowy przypływ i był wicemistrzem Heisman Trophy w 2013 roku. Kiedy był trenerem drużyny Alabama, zakończył sezon z bilansem 36-4.

McCarron miał bilans 20-3 jako starter w meczach rozgrywanych w stanie Alabama podczas swojej kariery w college’u, z rekordem 19-2 u siebie i 1-1 na stadionie Kasztanowywedług badań FOX Sports Research.

Ostatni raz McCarron grał w Alabamie 30 listopada 2013 r., kiedy to przegrał 34-28 z Auburn w Iron Bowl. Tygrysy zwyciężyły po tym, jak obrońca narożnika Chris Davis oddał po nieudanym rzucie z gry z odległości 109 jardów po upływie czasu.

McCarron prowadzi w UFL pod względem przyłożeń (13) i procentu ukończenia zawodów (67,8) oraz jest drugi pod względem podań (1305).

„Fajnie będzie wrócić do domu” – powiedział McCarron, wspominając spotkanie znajomych twarzy w Protective Field w ten weekend. „Będzie fajnie wrócić do domu, w stanie Alabama, i grać przeciwko dobrej drużynie”.

3. Czy Martinez może poprowadzić ligę w pośpiechu?

Rozpoczął zaledwie trzy mecze, ale sygnalizujący Stallions jest drugi w lidze pod względem jardów w biegu (347), tuż za wracającym San Antonio Johna Lovetta (378).

Martinez osiąga średnio 10,5 jarda na prowadzenie, ale okazał się także zabójczy w grze podań, zmuszając obronę do wybrania trucizny. Martinezowi, atletycznemu rozgrywającemu, który przebiegł dystans 40 jardów w 4,55 sekundy, bieganie z piłką nie jest obce. W swojej karierze zdobył 2928 jardów w biegu i 45 przyłożeń Nebraska I Stan Kansas.

4. Pantery LB Franka Gindy doznał kończącej sezon kontuzji

Pantery straciły jednego z najlepszych napastników sezonu, ponieważ zeszłoroczny Defensywny Gracz Roku USFL został umieszczony przez zespół na kontuzjowanym rezerwie z powodu kontuzji barku odniesionej podczas zeszłotygodniowego zwycięstwa nad Arlington.

Ginda, która spędzała czas z NFL‘S Sokoły z Atlanty w ubiegłym roku zdobył łącznie 35 odbiorów w sześciu rozegranych meczach.

Przy stanie 4-2 Panthers mogą zapewnić sobie miejsce w meczu o mistrzostwo USFL dzięki zwycięstwu w ten weekend i porażkom z Memphis i Houston. Jednak uruchamiając QB Danny’ego Etlinga nie trenował w tym tygodniu z powodu kontuzji ręki, co stawia jego dostępność na niedzielnym meczu pod znakiem zapytania. Jeśli Etling nie będzie mógł pojechać, Briana Lewerke’a prawdopodobnie wystartuje.

Arlington, które ma szansę odnieść pierwsze zwycięstwo przeciwko drużynie z Memphis po serii pięciu porażek z rzędu, prawdopodobnie będzie musiało to zrobić bez defensywnego liniowego Jalena Redmonda (4,5 worka), który w tym tygodniu opuścił treningi z powodu kontuzji kostki.

Dla Showboats, obrońca Vontae Diggsa pauzuje z powodu utrzymującej się kontuzji ścięgna podkolanowego.

5. Statystyka tygodnia

We wszystkich czterech meczach w ten weekend byłe drużyny USFL zmierzą się z byłymi drużynami XFL. Jak dotąd obie konferencje mają wyrównaną sytuację (5-5), a do końca sezonu pozostały cztery tygodnie.

Eric D. Williams od ponad dziesięciu lat pisze o lidze NFL, zajmując się m.in Rams z Los Angeles dla Sports Illustrated, Ładowarki z Los Angeles dla ESPN i Seattle Seahawks dla „Tacoma News Tribune”. Śledź go na @eric_d_williams.

(Chcesz, aby wspaniałe historie były dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? Utwórz lub zaloguj się na swoje konto FOX Sports, śledź ligi, drużyny i zawodników, aby codziennie otrzymywać spersonalizowany biuletyn.)

PODĄŻAĆ Obserwuj swoje ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports

Zjednoczona Liga Piłkarska


Uzyskaj więcej od United Football League Obserwuj swoje ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko
źródło