KANSAS CITY, Missouri — National Football League ogłosiła skład na rok 2024 w ramach inicjatywy Diversity in Sports Medicine Pipeline Initiative.

Program obejmujący całą ligę rozpoczął się w 2022 roku i ma na celu zwiększenie liczby studentów z różnych środowisk kierunków medycyny sportowej.

Andrae Hannon

Jessica Nelson, studentka czwartego roku medycyny na Uniwersytecie w Kansas City, była jedną z 29 osób wybranych z 21 szkół medycznych w całym kraju.

Wszyscy zostali połączeni z drużyną NFL, aby uczyć się pod okiem lekarzy medycyny sportowej klubu.

Nelson została sparowana z Minnesota Vikings – drużyną z jej rodzinnego miasta.

„To naprawdę fajne mieć możliwość pracy z zespołem, który dorastałem i którego kibicowałem” – powiedział Nelson. „To niesamowite, że mogę pracować z lekarzami i uczyć się bezpośrednio od nich. Są dla mnie w pewnym sensie mentorami, dzięki którym, gdy w przyszłości zajmę się medycyną sportową, będę mógł w pewnym sensie czerpać z rzeczy, których nauczyłem się przez miesiąc spędzony w NFL”.

Nelson ma nadzieję, że tego typu inicjatywy przełamią bariery branżowe i zapewnią możliwości większej liczbie kobiet i mniejszości.

„Wiele osób może się z tego nauczyć i zająć się rzeczami, do których tradycyjnie prawdopodobnie nie zostałbyś wzięty pod uwagę” – powiedział Nelson.

Zrzut ekranu z 25.06.2024 r. o godzinie 5.33.56 PM.png

Andrae Hannon

Eksperci twierdzą, że w opiece zdrowotnej ważna jest więź między lekarzami i pacjentami.

Doktor Bryan Beutel, chirurg ortopeda, twierdzi, że takie programy są ważne, ponieważ od nich zależy sukces pacjenta.

„Konsensus jest co do tego, że bez wątpienia, jeśli uda się zapewnić bardziej zróżnicowaną siłę roboczą w służbie zdrowia, jak na przykład w tym przypadku, lepiej odzwierciedla to populację pacjentów, której służysz, poziom zadowolenia pacjentów wzrośnie, poziom zaufania, jaki odczuwają również pacjenci, wzrasta, a robiąc to na wiele sposobów, zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio, faktycznie można zaobserwować poprawę wyników leczenia pacjentów” – powiedział Beutel.

Według portalu ogłoszeniowego Zippia medycyna sportowa składa się w 74% z mężczyzn i 65% z rasy białej.

Beutel twierdzi, że przyczyny są często historyczne i społeczne, ma jednak nadzieję, że więcej organizacji i szkół medycznych pójdzie ich śladem dla dobra przyszłych pokoleń.

„Myślę, że ważne jest, aby otworzyli ku temu drzwi, aby w przyszłości można było rozpoznać i włączyć więcej osób” – powiedział Nelson.



źródło