OSKODA – Magnolie stalowepopularna sztuka, która zadebiutowała w 1987 r. i została przeniesiona na duży ekran w 1989 r., obecnie wystawiana jest w Shoreline Players Theatre w Oscoda.

Spektakl oparty na prawdziwej historii rozgrywa się w Truvy’s, salonie fryzjerskim w Chinquapin w Luizjanie. Jasnoróżowy zestaw zawiera wszystkie detale salonu fryzjerskiego z lat 80., wraz ze stanowiskami dla stylistów i suszarkami do włosów z kapturem.

Scena pozostaje ta sama przez cały czas trwania spektaklu, ponieważ kobiety zbierają się w sobotnie poranki przez okres 2 i pół roku, aby uczesać się i nadrobić zaległości w życiu innych oraz lokalnych plotkach.

Casting po raz kolejny stanął na wysokości zadania.

Carley Powroznik wciela się w Shelby, którą poznajemy, gdy rozpoczyna nowe życie jako zamężna kobieta, a później zostaje matką. Powroznik wystąpił ostatnio w produkcjach Shoreline m.in Boeing Boeing I Mały sklep z horrorami.

Melinda London wciela się w Truvy, właścicielkę sklepu. London wygłasza swoje kwestie, jednocześnie wykonując szereg fryzur innym członkom obsady.

Uczennica liceum Alcona, Danica Manning, debiutuje na scenie Shoreline Players Theatre jako Annelle, nowa, pełna entuzjazmu stylistka zatrudniona przez Truvy. Widzowie widzą, jak Annelle ewoluuje w trakcie przedstawienia – od nieśmiałej i powściągliwej do łatwej integracji ze społecznością kobiet, wychodzenia za mąż i zachodzenia w ciążę.

Noelle Lindsay gra M’Lynn, oddaną matkę Shelby, która chce dla niej jak najlepiej. Laura Flores wciela się w ekscentryczną milionerkę, pannę Clairee, której kwestie wywołują uśmiech. Weteranka drużyny Shoreline Players, Renee Diener, jest doskonale obsadzona w roli głośnego sąsiada Ouisera.

Z różnym stopniem doświadczenia scenicznego wszyscy oprócz Powroznika i Dienera są nowi na scenie Shoreline Players. Godziny, które te kobiety spędziły na próbach, aby zaprezentować społeczeństwu ten występ, są oczywiste.

Brian Boje jest reżyserem po raz pierwszy, a pomaga mu jego syn Patrick, który zagrał główną rolę Mały sklep z horrorami. Sue Miller jest producentem przy wsparciu córki Chelsea.

Kathy Carmona jest kierownikiem sceny współpracującym z doradcą technicznym Erikiem Josephem, który zaprojektował światła i dźwięk, oraz ekipą techniczną Paula Grabstanowicza i Erin Gordon. Ekipa sceniczna składa się z Bojes i Sue Miller. Efekty dźwiękowe są autorstwa JD Hocka.

Bilety kosztują 12 dolarów dla dorosłych i 7 dolarów dla studentów i można je nabyć na trzy przedstawienia w weekend 14 czerwca. Przedstawienia w piątki i soboty odbywają się o 19:00, a niedzielny poranek o 14:00

Bilety dostępne są w internecie pod adresem shorelineplayers.org oraz w kasie przed spektaklem.

Występ trwa około 2,5 godziny z 15-minutową przerwą, podczas której sprzedawany jest popcorn, napoje i przekąski.

źródło