CINCINNATI — Przeglądając okrągły wieszak z kolorowymi jedwabnymi szalikami, Gray Hall wyjaśnia swojemu klientowi znaczenie wzorów.

„To na przykład Paryż” – powiedział Hall. „A to, co zrobiłem, było prawie kostką Rubika dla mózgu, ponieważ ułożyłem ją geograficznie zorientowaną na dzielnicę”.

Jej siostra, Page Stehlar, wyjaśnia następnie, dlaczego inny projekt Greya (ten z kwiatami) wydaje się tak przypadkowy.

„Kwiaty ułożyła idealnie” – powiedziała Stehlar. „Powiedziałam: «Nie, muszą być organiczne, tak jak upuściłaś kwiaty na ziemię»”.

Obie siostry tworzą firmę Gray Hall Designs. Hall jest artystą akwareli, który spędza niezliczone godziny projektując, rysując i malując psy, budynki lub projekty, które zdobią ich charakterystyczne jedwabne szaliki. Stehlar koncentruje się na budowaniu biznesu, który nabrał rozpędu w zeszłym roku.

„W tej chwili jesteśmy idealnym połączeniem yin i yang, ponieważ ona maluje, a ja mogę utrzymać wszystko w ruchu – budować firmę, monitorować nasze konta, szukać nowych klientów” – powiedziała Stehlar.

WCPO

Page Stehlar pokazuje swoje szaliki

Kreatywność jest dla Halla i Stehlara czymś naturalnym. Ich dziadkowie byli artystami. Ich matka jest także uznaną artystką i bizneswoman.

„Moja babcia ze strony mamy malowała, mój dziadek ze strony taty malował, więc to po prostu jest w genach” – powiedziała Hall. „A moja mama włożyła mi pędzel do ręki, kiedy byłam mała, więc zawsze mnie to pociągało, więc mam to we krwi”.

Siostry przypomniały sobie piękne jedwabne szale z szaf swojej mamy i zdecydowały, że mogą zaprojektować szaliki, które dotrą do nowej publiczności.

Hall spędza 80 lub 90 godzin na projektowaniu i malowaniu szalików, niezależnie od tego, czy są to szaliki dla klubu wiejskiego, czy też związane z miastem. Na przykład siostry dorastały w Cincinnati, więc Hall namalowała szalik przedstawiający kultowe budynki jej rodzinnego miasta. Ważny jest nawet ruch koloru wokół krawędzi wzoru, który przedstawia rzekę Ohio.

„Uwielbiam przenosić opowiadanie historii do akwareli” – powiedział Hall. „Więc jeśli rzeczywiście spojrzysz na szalik… każda namalowana ikona i winieta są prawidłowe na mapie, ale z modowego punktu widzenia obróciłem je jak szmatkę, więc kiedy nosisz szalik, jest on właściwie zorientowany zgodnie z modą. “

Projekty Sali Szarej

WCPO

Gray Hall rozmawia z klientem

Siostry ciężko pracowały, aby znaleźć odpowiedniego producenta jedwabnych szalików, które ręcznie zawijałyby brzegi i miały jakość odpowiadającą najwyższej klasy szalikom, które podziwiały. Stehlar powiedział, że jest to dalekie od ich pierwszego dźgnięcia.

„To nie było to, czego chcieliśmy. Nie mieliśmy ręcznie walcowanej krawędzi, ale wiedzieliśmy, że musimy to wypuścić. Więc to osiągnęliśmy, zaczęliśmy sprzedawać (i) udoskonalić proces” – powiedział Stehlar .

Teraz ich projekty szalików są poszukiwane. Rozszerzyli swoją działalność na biżuterię, projekty stacjonarne, a nawet igłowe.

Coraz częściej pojawiają się pytania i rozmowy o to, czy pasja tworzenia projektów i produktów stanie się ich pracą na pełen etat.

Na razie siostry zadowalają się tworzeniem i znajdowaniem nowych rynków zbytu dla swoich projektów. I przenoszą tradycję rodzinną na zupełnie nowy poziom.

„Wszyscy przychodzimy z tym naturalnie, mając chęć stworzenia czegoś” – powiedział Stehlar. „A potem zostawić po sobie dziedzictwo. To coś namacalnego, co ludzie mogą nosić w domu lub na nadgarstku i kochać przez wiele lat. Dlatego lubimy tworzyć coś z niczego, co przynosi ludziom radość”.źródło