Shohei Ohtani zdobywa solo home run, podczas gdy Dodgers uderzają w Giants

SAN FRANCISCO — Shohei Ohtani wśród swoich trzech trafień miał solo home run i double RBI, a prowadzący NL West Los Angeles Dodgers rozbili rywala San Francisco Giants 10:2 we wtorkowy wieczór.

Dwunasty homer Ohtaniego przypieczętował czwarte trafienie po czterech runach, które zakończyło się potrójnym trafieniem RBI Gavina Luxa. Teoscar Hernández podwoił home run, a Max Muncy wykonał ofiarny lot w rundzie, wspierając Gavina Stone’a (4-1). Hernández później przyczynił się do potrójnej wygranej w dwóch seriach.

Will Smith trafił na singiel RBI po raz piąty w szóstym z rzędu zwycięstwie Dodgersów w serii trwającej od zeszłego roku. Los Angeles wygrało 14 z 17 meczów na Oracle Park i 10 z 12 w sumie przeciwko Giants od czasu porażki u siebie w dniach 16–18 czerwca 2023 r.

Heliot Ramos trafił singiel RBI w szóstej tercji dla Giants, ale Dodgers dodali do siatki w siódmej tercji, gdy Mookie Betts potroił się i strzelił gola po dublecie Ohtaniego.

Miguel Rojas dodał dublet RBI w dziewiątym miejscu dla Dodgersów.

Stone pozwolił na jeden bieg i pięć trafień w ciągu sześciu rund, aby wygrać swój drugi z rzędu start i czwartą decyzję z rzędu.

Rozrusznik Giants, Keaton Winn (3-6), pozwolił na pięć runów i pięć trafień w ponad czterech rundach. Praworęczny ustąpił miejsca Randy’emu Rodriguezowi z dwoma zawodnikami na pokładzie i bez outów w piątym secie.

Trener lekkoatletyczny Dave Groeschner i menadżer Bob Melvin przyszli na wzgórze, aby sprawdzić, co z debiutantem praworęcznym, który przegrał trzeci start z rzędu.

Pokój trenera

Według menadżera Dave’a Robertsa Dodgers: OF Jason Heyward (z tyłu) miał trzy ataki przeciwko Triple-A Oklahoma City w Sacramento i przeszedł przez to w dobrym zdrowiu, według menadżera Dave’a Robertsa. Heyward miał nadzieję dostać się na boisko i skontaktować się z klubem. … RHP Bobby Miller przeprowadzi w środę w Arizonie dwie symulowane rundy. W sobotę został umieszczony na 15-dniowej liście kontuzjowanych z powodu zapalenia barku.

Giants: Badanie MRI zwichniętego lewego barku OF Jung Hoo Lee wykazało, że ma on uszkodzenia strukturalne po niedzielnym uderzeniu w ścianę. W poniedziałek wieczorem spotkał się z lekarzami zespołu, a teraz w czwartek w Los Angeles zwróci się o drugą opinię do doktora Neala ElAttrache’a. … LHP Blake Snell (naciągnięta lewa wewnętrzna część uda) w piątek wystąpi na boisku w meczu Triple-A Sacramento, a następnie ponownie dołączy do Giants. … Jorge Soler (naderwane prawe ramię) zaczął rzucać na żywo i jeśli później wszystko będzie w porządku, dołączy do Sacramento na mecz rehabilitacyjny. … C. Patrick Bailey został ponownie umieszczony na siedmiodniowej liście osób ze wstrząsem mózgu z mocą wsteczną do niedzieli. W sobotę skreślono go z listy osób ze wstrząsem mózgu, ale przez ostatnie dwa dni zmagał się z objawami przeziębienia.

W przyszłym

Dodgers rozegrają mecz typu bullpen, podczas gdy Giants rozpoczynają RHP Logana Webba (3-4, 3,38 ERA) w finale serii, podczas gdy San Francisco kończy 16-dniowy odcinek bez dnia wolnego.