Home Aktualności Sfinalizowano kontrakt dla nowego urzędnika ds. zdrowia hrabstwa St. Joseph

Sfinalizowano kontrakt dla nowego urzędnika ds. zdrowia hrabstwa St. Joseph

15

(WNDU) – Dziś dobiegł końca ostatni etap mianowania kolejnego inspektora ds. zdrowia hrabstwa St. Joseph.

Dziś rano dr Michelle Migliore została wybrana na nowego urzędnika ds. zdrowia hrabstwa St. Joseph.

Migliore przez ostatnie pięć lat był członkiem komisji ds. zdrowia, ale od ponad 35 lat prowadzi praktykę lekarską w hrabstwie St. Joseph.

Ma nadzieję, że jej nowe stanowisko przyniesie korzyści społeczności, ponieważ planuje skoncentrować się na różnych kwestiach zdrowotnych, w tym zdrowiu matek i szczepieniach.

„Koncentrujemy się na zdrowiu matki/płodu, skupiamy się na zdrowiu publicznym w zakresie wykrywania radonu. Radon jest obecnie drugą przyczyną raka płuc w hrabstwie, zaraz po paleniu. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszego programu testowania wiodących rozwiązań. Prowadzimy też wiele zajęć związanych z opieką pielęgniarską w zakresie zdrowia publicznego, mamy szczepienia, dzieci nadrabiają zaległości w związku z opuszczeniem szczepień podczas pandemii, a także mamy wiele innych programów” – powiedziała dr Michelle Migliore, urzędnik ds. zdrowia w hrabstwie St. Joseph.

Mianowanie Migliore następuje po ustąpieniu ze stanowiska poprzedniego urzędnika ds. zdrowia hrabstwa St. Joseph na początku tego roku.

źródło