Google

Dostępna jest czerwcowa aktualizacja Google do Androida, a wprowadza ona kilka nowych funkcji zauważalne zmiany dla telefonów Pixel. Najciekawsze jest to, że Pixel 8a, Pixel 8 i Pixel 8 Pro otrzymują funkcję DisplayPort Alt Mode za pośrednictwem portów USB-C. Oznacza to, że możesz przejść z USB-C na DisplayPort i podłączyć go bezpośrednio do telewizora lub monitora. To było krążą pogłoski od zawsze i wylądował w niektórych Bety Androida wcześniej, ale teraz w końcu trafia do produkcji.

Początkowa obsługa wyświetlania w Pixelu 8 to tylko tryb lustrzany. Możesz albo umieścić niewygodny pionowy telefon na środku szerokoekranowego wyświetlacza, albo obrócić telefon na bok i uzyskać bardziej rozsądny układ. Możesz zobaczyć, że jest to przydatne w przypadku filmów lub prezentacji. Byłoby miło, gdyby mógł zrobić więcej.

Oprócz tegorocznych plotek o porcie wyświetlacza, pojawiło się (znowu) ciągłe bicie bębna w trybie stacjonarnym dla Androida. Google było wygłupiać się z tym pomysłem od wersji Androida 7.0 w 2016 roku. W 2019 rPowiedziano nam, że to tylko projekt testów rozwojowych i nigdy nie został dostarczony na żadne prawdziwe urządzenia. Jednak prace nad trybem stacjonarnym Androida nabierają tempa, więc być może druga zmiana tego pomysłu zaowocuje powstaniem rzeczywistego produktu.

Tryb pulpitu w Androidzie 15 w fazie rozwoju.

Tryb pulpitu w Androidzie 15 w fazie rozwoju.

Władze Androida Mishaal Rahman od jakiegoś czasu śledził nowy tryb pulpitu i teraz go uruchomił. Nowy tryb pulpitu wygląda jak prawdziwy system operacyjny dla komputerów stacjonarnych. Każda aplikacja otrzymuje dekorację okna paska tytułu z ikoną aplikacji, etykietą oraz przyciskami maksymalizacji i zamykania. Możesz przeciągać okna i zmieniać ich rozmiar; system operacyjny obsługuje automatyczne układanie okien poprzez przeciąganie na bok ekranu; a na ikonie aplikacji na pasku tytułu znajduje się nawet małe menu rozwijane. Gdybyś miał to włączyć za pomocą Dolny pasek aplikacji tabletu z systemem Android, miałbyś dużo tego, czego potrzebujesz do systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych.

Podobnie jak ostatnim razem nie mamy pojęcia, czy zamieni się to w prawdziwy produkt. Największy partner Androida, Samsung, z pewnością uważa, że ​​pomysł jest warty realizacji. Tryb pulpitu „DeX” firmy Samsung jest funkcją od lat dostępną w urządzeniach Samsunga.

Obsługa DisplayPort jest częścią aktualizacji z czerwca 2024 r. i wkrótce powinna zostać wdrożona na urządzeniach.

źródło