Sam Rubin, popularny prezenter porannych rozrywek KTLA w Los Angeles i jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w branży, zmarł w piątek w wieku 64 lat.

Prezenter KTLA, Frank Buckley, ogłosił to ze łzami w oczach w programie informacyjnym o godzinie 13:00.

„Nasze serca, jak sobie wyobrażasz, są złamane… Szczerze mówiąc, Sam Rubin był KTLA” – powiedział Buckley. „Sam, którego widziałeś na antenie, był Samem, którego widziałeś poza anteną”.

Buckley, który w trakcie mówienia przerwał, by powstrzymać łzy, dodał: „Najbardziej cenił sobie rolę męża i ojca”. Rubin pozostawił żonę Leslie i czworo dzieci.

Według Buckleya okoliczności śmierci Rubina były niejasne, ale kilka mediów donosi, że Rubin zmarł na zawał serca w swoim domu w Brentwood.

KTLA ogłosiła także śmierć Rubina w mediach społecznościowych.

„Jego śmiech, urok i troskliwa osobowość poruszyły wszystkich, którzy go znali” – czytamy w poście. „Sam był kochającym mężem i ojcem: role, które cenił najbardziej. Nasze myśli są z rodziną Sama w tym trudnym czasie”.

Kariera Rubina trwała dziesięciolecia, dołączył do KTLA w 1991 roku.

Był także członkiem-założycielem Broadcast Film Critics Association, organizacji stojącej za galą Critics’ Choice Movie Awards, której Rubin był gospodarzem w 2013 roku.

Rubin był gospodarzem własnego programu telewizyjnego „Hollywood Uncensored with Sam Rubin”, który liczył ponad 100 odcinków.

Zaledwie dzień przed śmiercią Rubin zamieścił w X wywiad z Jane Seymour, w czasie gdy aktorka promowała 3. sezon serialu „Harry Wild”.

„Z filmografią tak długą jak moje ramię, Jane Seymour nie trzeba już przedstawiać. I nie zamierza w najbliższym czasie przestać…” – napisał Rubin.

Reporter technologiczny KTLA Rich DeMuro napisał na X że jest „w absolutnym szoku”.

„Myślę teraz najbardziej o twojej rodzinie. Bardzo mi przykro. Poranne wiadomości w Hollywood bez ciebie już nigdy nie będą takie same” – zamieścił zdjęcie, na którym jest z Rubinem.

Był również znany ze swoich działań charytatywnych, promując coroczne przejażdżki rowerowe w celu zebrania funduszy na badania nad stwardnieniem rozsianym.

źródło