Koszty stale rosną – opłaty ligowe, sprzęt, podróże – jeśli chodzi o sporty młodzieżowe w Ameryce Północnej.

To długoletni problem pogłębiona przez inflację i prawie nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych. Koszty gry w hokeja dla młodzieży są jednym z nich główne powody podawane przez rodziców i inni, omawiając jego upadek w Kanadzie.

„Zabawa staje się coraz droższa dla rodziców i rodzin” – powiedział Jon Solomon, dyrektor ds. wpływu na społeczność w Aspen Institute Program sportowy i społeczny. „W sporcie młodzieżowym istnieje podział na tych, którzy mają, i tych, którzy nie mają, pod względem tego, kto może grać, a kto nie, lub uzyskać dostęp wysokiej jakości”.

Najnowsza wersja instytutu Raport „Stan gry”.w corocznym badaniu dotyczącym krajowych trendów w sporcie młodzieżowym przytoczono ankietę, z której wynika, że ​​49% respondentów stwierdziło, że nie było ich stać na pokrycie kosztów uczestnictwa. Dotyczyło to 57% respondentów o rocznym dochodzie poniżej 40 000 dolarów. Rodzice badane rok wcześniej stwierdziło, że w zeszłym roku wydało ponad 880 dolarów na podstawowy sport ich dziecka w Stanach Zjednoczonych; na północ od granicy było to 1645 dolarów (kanadyjskie).

Tylko w tym tygodniu Royal RBC Bank w Kanadzie opublikował analizę, z której wynikało, że: średni koszt gry w hokeja w Kanadzie kosztuje 4478 dolarów (kanadyjskich) na dziecko i kwota ta może się znacznie różnić w zależności od wieku i poziomu umiejętności; w przypadku osób w wieku od 13 do 16 lat kwota ta wyniosła 7371 dolarów.

Rozwój lig turystycznych – gwarantowanych turniejów i płatnych trenerów dla młodych sportowców – napędzany jest przez rodziców pragnących znaleźć zdrowe wyjście dla swoich dzieci, a wielu z nich ma nadzieję wbrew dużym szansom na zdobycie stypendium w college’u. Rosnąca liczba programów wiąże się z rosnącymi wydatkami, nawet w przypadku programów w szkołach średnich i średnich.

Szpital Dziecięcy CS Mott na Uniwersytecie Michigan w ogólnokrajowym sondażu dotyczącym zdrowia dzieci wyraził obawy sprzed co najmniej kilkunastu lat. Według do raportu z maja 2012 r12% rodziców, którzy wzięli udział w ankiecie stwierdziło, że koszty zajęć sportowych w szkole doprowadziły do ​​zmniejszenia udziału w zajęciach przynajmniej jednego z ich dzieci w szkole średniej lub średniej, podczas gdy w porównaniu z bogatszymi odpowiednikami w mniej rodzinach o niższych dochodach znajdował się nastolatek uprawiający sport w szkole.

Z raportu wynika, że ​​średnia opłata za zabawę w szkole wynosiła 93 dolary, podczas gdy w przypadku 21% dzieci opłaty wynosiły co najmniej 150 dolarów. Średni koszt uczestnictwa w sporcie w tym badaniu wyniósł 381 dolarów, biorąc pod uwagę koszty podróży i inne wydatki. Do czasu szersze badanie z marca 2019 r. dotyczące zajęć szkolnychśrednia opłata za uczestnictwo w sporcie wyniosła 161 dolarów, a średni koszt uczestnictwa w sporcie – 408 dolarów.

Hokej różni się od wielu sportów ilością potrzebnego sprzętu. Piłka nożna, koszykówka, pływanie i siatkówka zwykle wymagają mniej zakupów, aby dziecko mogło się bawić. I chociaż wielu producentów zapewnia szeroki zakres cen, aby złagodzić szok związany z naklejkami na nowy sprzęt, może to być zniechęcające.

Podstawowy kij hokejowy dla młodzieży – gracze potrzebują co najmniej kilku, ponieważ mogą i łamią się podczas treningów i meczów – może kosztować około 70 dolarów w przypadku modeli z wyższej półki – superlekkie włókno węglowe, które w jakiś sposób pozostaje mocne, ale giętkie – będzie za trzy razy tyle. Nowe łyżwy dla graczy rekreacyjnych można kupić za 100 dolarów, przy czym gracze wyczynowi zazwyczaj kupują parę za około 500 dolarów lub modele z najwyższej półki, które kosztują prawie 1000 dolarów.

Ubranie bramkarza, który ma więcej ochraniaczy i potrzebuje bezpieczeństwa, może kosztować ponad 1500 dolarów, a często jest znacznie droższe. Łapacze baseballu mogą się z tym utożsamić; jedna organizacja oszacowała, że ​​a typowy łapacz młodzieży może mieć sprzęt o wartości około 2000 dolarów.

Nie są to koszty jednorazowe. Rosną nogi i stopy, zużywają się ochraniacze i rękawice, a kaski ulegają zniszczeniu.

Tom Cove jest prezesem i dyrektorem naczelnym stowarzyszenia Sports & Fitness Industry Association, grupy branżowej zrzeszającej cztery główne ligi sportowe mężczyzn w Ameryce Północnej, a także firmy takie jak Adidas, Nike, Wilson i Dick’s Sporting Goods. Prowadzi także raporty z badań branżowych, w tym dotyczących uczestnictwa w sporcie.

Cove wskazał na popularność stacjonarnych zajęć sportowych na uczelniach jako przykład opcji potrzebnych w sporcie młodzieżowym, wykraczających poza drogie programy oferujące szkolenie i podróże na wysokim poziomie.

„Lubią się bawić, bo lubią się bawić, i to jest cały cel” – Cove powiedział o studiach stacjonarnych. „Powinniśmy robić o wiele więcej takich rzeczy w wieku od 12 do 18 lat, aby stworzyć taką możliwość. I tu właśnie problem może stanowić koszt: wypiera ludzi, którzy nie są supergwiazdami i których na to nie stać.

„Chcemy powiedzieć, że nie da się zarobić na nagrywaniu ligi ani na zarabianiu 10 000 dolarów na rodzinie, całkowicie oddanej sportowi i niemającej nic innego do roboty w życiu” – dodał Cove. „Pomiędzy jest znacznie więcej i musimy zmienić sposób, w jaki to udostępniamy i sposób, w jaki o tym mówimy”.

__

Sporty AP: https://apnews.com/hub/sportsźródło