„Były inżynier (pożarowy); (wątpliwy) pisarz z hobby; miłośnik (pikantnego) jedzenia; (czasami zagubiony) miłośnik podróży.”

Miasto rodzinne: Malaga, Hiszpania

Zabawny fakt o sobie: Całe swoje życie zawodowe poświęciłem byciu inżynierem pożarnictwa, a jest to zawód, o którym niewiele osób słyszało…

Szkoła licencjacka i kierunek: Uniwersytet w Edynburgu, inżynieria lądowa

Ostatni pracodawca i stanowisko: Konsultanci OFR, Inżynier Straży Pożarnej

Co sprawia, że ​​metoda przypadku jest tak atrakcyjna jako metoda uczenia się i stawania się lepszym menedżerem? W klasie wykładowej profesor jest praktycznie jedyną osobą, która przemawia. Jednakże metoda przypadku zachęca wszystkich do wypowiadania się i chociaż profesor zawsze dodaje cenne spostrzeżenia, komentarze moich kolegów, którzy pochodzą z całego świata i pochodzą z różnych środowisk, są co najmniej równie istotne.

Jaka była Twoja ulubiona część Barcelony do tej pory? Co sprawiło, że jest to tak świetne miejsce do zdobycia tytułu MBA? Mieszkałem w kilku najlepszych miastach na świecie, ale Barcelona może przebić je wszystkie (przynajmniej na tym etapie mojego życia). Mieszkając w Edynburgu i Londynie, cieszyłem się z powrotu do dobrej pogody. Mieszkałem także w Maladze i Madrycie, dwóch niesamowitych miastach do życia; jednak uważam, że Barcelona łączy w sobie najlepsze cechy tych dwóch miast, co czyni ją wyjątkową. Jest tętniące życiem, położone nad morzem i ma mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia – i oczywiście jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

Oprócz kolegów z klasy i lokalizacji, Jaka była kluczowa część programu MBA IESE Business School, która skłoniła Cię do wyboru tej szkoły biznesu i dlaczego było to dla Ciebie tak ważne? Słyszałem, że w porównaniu z innymi szkołami IESE kładzie ogromny nacisk na kadrę akademicką i to był jeden z głównych powodów, dla których ją wybrałem. Miałem bardzo techniczne prace, więc studia MBA są dla mnie okazją do poznania koncepcji biznesowych i zarządzania, których nie miałem okazji poznać w trakcie mojej kariery zawodowej. Uważam, że IESE oferuje jedno z najlepszych doświadczeń edukacyjnych i cieszę się, że je wybrałem.

Studia IESE MBA znane są z intensywnej lektury i rygorystycznych kwalifikacji akademickich. Czy program zasłużył na swoją reputację? Jakiej rady udzieliłbyś pierwszoroczniakom, aby pomóc im dobrze się rozwijać w pierwszych miesiącach programu? Program rzeczywiście wymaga ciężkiej lektury. Przypadki są jednak bardzo ciekawe i wnikliwe, więc dają przyjemność. Moja rada dla pierwszoroczniaków jest następująca: nie zapomnijcie miło spędzić czasu na studiach MBA. Doceniaj każdą sekundę, bo czas leci, a te lata już nigdy nie wrócą. Wykorzystaj potencjał pracowników akademickich i spróbuj znaleźć pracę, którą lubisz, ale nie kosztem niekorzystania z tych dwóch lat. Poznaj swoich kolegów i nawiąż przyjaźnie na całe życie.

Jaki kurs, klub lub zajęcia podobały Ci się jak dotąd w IESE? To bardzo trudne pytanie. Do najbardziej satysfakcjonujących jak dotąd kursów należą te, które zachęcają uczniów do debat w klasie – niektórzy mają bardzo różne poglądy, ale wszyscy mają ważne uwagi. Kurs przywództwa w pierwszym semestrze – gdzie omawiane przypadki dotyczyły wyzwań interpersonalnych, takich jak brak motywacji pracowników, konflikt między wielkimi osobistościami i walka o władzę między kolegami – wywołał bardzo ciekawe dyskusje. Dzieje się tak dlatego, że ludzie mieli bardzo różne opinie i pomysły na podejście do problemów. Kurs, który prowadzimy w drugiej kadencji, „Etyka biznesu”, wywołuje jeszcze ciekawsze debaty.

Opisz swoje największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze: Prowadziłem projekt dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla IKEA Oceania, pierwszej IKEA w Meksyku. Był to wymagający projekt w multidyscyplinarnym i zróżnicowanym zespole. Niektórzy członkowie zespołu byli w Meksyku, inni w Singapurze, a ja i moi koledzy byliśmy w Hiszpanii. Różnice czasowe utrudniały planowanie spotkań (choć na szczęście odbywały się one w rozsądnym dla nas terminie!). Było to na wczesnym etapie mojej kariery i po raz pierwszy samodzielnie chodziłam na spotkania i prezentowałam się klientom oraz zespołowi projektowemu, co dawało mi ogromną satysfakcję. Projekt obejmował złożone analizy inżynieryjne, które były nie tylko trudne do przeprowadzenia, ale także trudne do przekazania zainteresowanym stronom nietechnicznym.

Opisz swoje największe dotychczasowe osiągnięcie jako studenta MBA: IESE MBA rozpoczyna się intensywnym kursem o nazwie Komunikacja, podczas którego uczysz się przydatnych technik wystąpień publicznych. Wystąpienia publiczne bardzo mnie denerwują, ale zawsze chciałam być w tym dobra. Wygłosiłem przemówienie dla mojej 70-osobowej sekcji na temat korzyści płynących z wyjścia ze strefy komfortu i przeprowadzki do nowego kraju. Tuż przed startem byłem bardzo zdenerwowany. Jednak kiedy już się w to zaangażowałem, przestałem się denerwować i jestem dumny ze swojego występu.

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z czasów studiów MBA? Kolejne bardzo trudne pytanie! Niektóre z najlepszych wspomnień pochodzą z wydarzeń towarzyskich z pierwszych kilku tygodni, które były niesamowicie zabawne. Wszyscy się poznawali, co zapoczątkowało kilka przyjaźni, które są teraz dla mnie bardzo ważne. Jednakże jest jedno szczególne wspomnienie z pierwszego tygodnia, które było wyjątkowe. Pierwszego dnia, kiedy spotkałem mój zespół MBA, odbyliśmy spotkanie, na którym każdy się przedstawił. Poprosiłem, żeby być pierwszym. Byłem wzruszony, ponieważ miałem trudne lato przed MBA i zdecydowałem się otworzyć przed ośmioma osobami, z których większość dopiero co poznałem. Niesamowicie wspierali. Potem wszyscy inni też się otworzyli i podzielili się bardzo osobistymi historiami. To spotkanie zjednoczyło nas i od samego początku zbliżyło do siebie. Wszyscy jesteśmy bardzo różni, pochodzimy z różnych krajów i cenimy inne rzeczy, ale razem tworzymy świetny zespół.

NIE PRZEGAP: POZNAJ KLASY MBA IESE BUSINESS SCHOOL 2025źródło