Określanie polityki i badanie trendów w przestrzeni zdrowia publicznego jest ważne, aby zapewnić pozytywne wyniki dla pacjentów chorych na raka.

Cathy Bradley, doktor, dziekan i profesor w Colorado School of Public Health oraz zastępca dyrektora Centrum Onkologii Uniwersytetu Kolorado; oraz dr Lindsay M. Sabik, profesor nadzwyczajny i wiceprzewodnicząca ds. badań nad zarządzaniem polityką zdrowotną w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Pittsburghu oraz członkini UPMC Hillman Cancer Center, rozmawiały z CancerNetwork® o swoich badaniach i dlaczego wybrali skupić się na zdrowiu publicznym.

W ramach segmentu Przełamywanie barier: kobiety w onkologii Bradley i Sabik podkreślili, że ich kariery koncentrowały się również wokół równości w zdrowiu, opłacalności leczenia raka oraz powodów, dla których pacjenci kontynuują pracę po postawieniu diagnozy. W szczególności Sabik uznał zdrowie publiczne za interesujące, ponieważ omawia, w jaki sposób ustawodawstwo takie jak ustawa o przystępnej cenie może wpływać na dostęp do leczenia w całej populacji.

Transkrypcja:

chętny:

Interesuję się ogólnie populacją i dostępem, a wiele z nich koncentruje się na tym, jak polityka stanowa i federalna wpływa na opiekę, jaką ludzie otrzymują, w tym na to, jak mają dostęp do ubezpieczenia i jakie są tego konsekwencje. Rozpocząłem karierę mniej więcej w czasie, gdy uchwalono i zaczęto wdrażać ustawę o przystępnej cenie. Mając szansę przestudiować, w jaki sposób poprzednicy ustawy o niedrogiej opiece zdrowotnej, w tym szereg reform państwowych, wpłynęły na dostęp do opieki onkologicznej, a następnie myśląc o wdrożeniu ustawy o niedrogiej opiece zdrowotnej w pracy, którą Cathy i ja wykonaliśmy razem, byliśmy jednymi z pierwszych, którzy przyjrzeli się w ekspansji ubezpieczeń w ramach Medicaid oraz w jaki sposób zwiększyli liczbę badań przesiewowych w kierunku raka, co doprowadziło do wcześniejszego etapu diagnozy i poprawy dostępu do opieki. To ważna część mojej kariery i pracy, którą mogłem wykonać.

Bradleya:

Podobnie praca nad Medicaid i możliwość (przestudiowania) ustawy o przystępnej cenie (podkreśliła) różnicę (te zasady) wprowadzono w zmianie wyników leczenia raka w niektórych populacjach. Innym aspektem moich badań były wyniki rynku pracy dotyczące reakcji ludzi, gdy zdiagnozowano u nich raka, zostali zatrudnieni i uzyskali ubezpieczenie od pracodawcy, a także tego, w jaki sposób dokonują kompromisu w sprawie kontynuowania pracy lub jej braku. (Widzimy), że niektórzy ludzie zrezygnują z chemioterapii i leczenia, aby nie zagrażać swojej pracy, oraz (badamy) rolę, jaką odgrywa ubezpieczenie zdrowotne w tych decyzjach.

źródło