Po 14 latach działalności, Beyu Caffe w przyszłym tygodniu zamknie swoją lokalizację w centrum Durham, ogłosił we wtorek w mediach społecznościowych właściciel Dorian Bolden.

Ostatnim dniem funkcjonowania będzie 19 czerwca.

„Śródmieście Durham było naszym domem i sercem, ale wraz ze zmieniającą się dynamiką, taką jak wysokie stawki za parkowanie, trwające prace budowlane i wpływ pracy zdalnej, zaobserwowaliśmy znaczny spadek aktywności, którego nie możemy już dłużej utrzymać. Pomimo naszych największych wysiłków i dzięki niesamowitemu wsparciu od Was wszystkich stało się jasne, że nie możemy dalej działać w tym środowisku” Bolden napisał na Facebooku.

Powiedział, że decyzja nie została podjęta pochopnie. „Wspólnie z wieloma innymi lokalnymi firmami wyraziliśmy nasze obawy, ale bez pilnych działań wspierających centrum miasta nie możemy w dalszym ciągu dźwigać obciążeń finansowych”.

Choć będzie to oznaczać koniec kawiarni przy 341 W. Main St., Bolden napisał, że pozostałe lokalizacje pozostaną.

„Nie żegnamy się ze społecznością, którą kochamy. Skoncentrujemy się na innych lokalizacjach i przedsięwzięciach i mamy nadzieję znaleźć nowe sposoby, aby zapewnić wam wszystkim radość z Beyu” – napisał Bolden.

Biura Beyu znajdują się na międzynarodowym lotnisku RDU, Boxyard RTP, Bryan Center na Uniwersytecie Duke oraz w Duke Law School. Firma rozszerzyła swoją działalność także na kawę, której autorskie mieszanki są dostępne w sprzedaży online.

źródło