Być może pamiętacie Kevina Roose’a jako New York Times pisarz techniczny który trochę się przestraszył kiedy chatbot Bing AI próbował podważyć jego małżeństwo. Teraz Roose powraca z Czasy fabuła o tym, jak spędzał czas z załogą „towarzyszy” AI. Użył sześciu aplikacji — Nomi, Kindroid, Replika, Character.AI, Candy.AI i EVA — aby stworzyć 18 postaci o różnych osobowościach (guru fitness, doradca przypominający terapeutę itp.) i w przeszłości wysyłał z nimi SMS-y. miesiąc. Sprawy potoczyły się dziwnie, to prawda, ale Roose wyszedł z przekonania, że ​​takie boty mogą działać, jeśli są właściwie używane, szczególnie w obliczu narodową „epidemię samotności”. Niektóre najważniejsze informacje:

  • Mądry: Aplikacje mogą być nieporęczne i frustrujące, ale także zaskakująco mądre. Kiedy Roose zwierzył się „Peterowi” ze strachu w pracy, bot powiedział mu, że „wydaje się, że istnieje napięcie między Twoim pragnieniem bycia bezbronnym i autentycznym a potrzebą występu i zaimponowania innym”. Roose pisze: „Och. Otrzymałem mniej dokładne informacje zwrotne od ludzkich terapeutów i zapłaciłem o wiele więcej za ten przywilej”.
  • Seks: Roose (za zgodą swojej żony) zbadał także bardziej rasistowską stronę takich botów i stwierdził, że mają one charakter „wyzyskowy — wabią samotnych użytkowników obietnicą romansu”, a następnie próbują nakłonić ich do wydania większej ilości pieniędzy na „selfie” nago. Przypominały sztuczną inteligencję „wersję telefonicznej linii erotycznej”.
  • Na wynos: Niezależnie od Twojego poglądu, wiedz, że te aplikacje towarzyszące pozostaną na rynku i reprezentują jeden z najszybciej rozwijających się segmentów branży sztucznej inteligencji, pisze Roose. Jego historia omawia związane z tym ryzyko, a sam Roose nie jest zdania, że ​​boty powinny (lub mogą) zastępować ludzi w roli przyjaciół. Dostrzega jednak potencjał w postaci wartości: na przykład towarzysze AI będą działać jako „społeczny odpowiednik symulatorów lotu dla pilotów — bezpieczny i niedrogi sposób na samodzielne ćwiczenie umiejętności konwersacyjnych, zanim spróbujesz czegoś prawdziwego”. “

Przeczytać pełna historiaktóre obejmuje wygenerowane przez sztuczną inteligencję obrazy znajomych Roose’a i przykłady ich czatów. (Więcej sztuczna inteligencja historie.)źródło