PORTAGE, Michigan (WOOD) – Policja w Portage zwiększa liczbę patroli na obszarach dotkniętych niedawnymi tornadami po tym, jak według nich dwie osoby okradły zniszczoną firmę.

Około godziny 21:30 w środę funkcjonariusze Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Portage zostali wezwani do pasa firm, które ucierpiały w wyniku wypadku EF2 przeszło tornado okolicę dzień wcześniej. Odpowiadali na zgłoszenie o osobach okradających firmę.

Kiedy policja przybyła na W Center Avenue przy Oakland Drive, skontaktowała się z dwiema osobami, które przyznały, że były w budynku i miały przy sobie przedmioty skradzione z firmy. Policja nie podała, z jakiej firmy rzekomo okradła.

Jeden z podejrzanych, 18-letni mężczyzna z Galesburga, został aresztowany i przewieziony do więzienia hrabstwa Kalamazoo. Biuro prokuratora hrabstwa Kalamazoo zatwierdziło postawienie mu zarzutów włamania i wejścia do budynku z zamiarem popełnienia kradzieży. Drugiego podejrzanego, dziewczynkę z Kalamazoo, zwrócono rodzicom. Opłaty oczekują.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego Portage poinformował, że zwiększy liczbę patroli na obszarach zniszczonych przez ostatnie burze.

Każdy, kto posiada informacje, powinien zadzwonić do Portage Public Safety pod numer 269.329.4567 lub Cichy Obserwator pod numerem 269.343.2100.

źródło