Nuggets pokazują Timberwolves, dlaczego nadal są zespołem do pokonania

Jak szybko wszystko może się zmienić.

Po przegranej 0:2 w drugiej rundzie play-offów z Liverpoolem Minnesota Timberwolvesthe Denver Nuggetsy wygrali dwa mecze wyjazdowe z rzędu, kończąc na zwycięstwie 115-107 w czwartym meczu.

Teraz sytuacja jest remisowa i Nuggets mają szansę zostać szóstą drużyną w historii NBA, która odrobi straty 0-2 i wygra serię do trzech zwycięstw.

Na wypadek, gdybyś zapomniał, te Nuggetsy zdobyły mistrzostwo w zeszłym roku. Nie zamierzają się łatwo przewrócić. I są głębokie.

Nikola Jokoic miał 35 punktów, siedem zbiórek i siedem asyst. Aarona Gordona miał 27 punktów przy niemal idealnym celnym oddaniu strzałów 11 z 12. Jamala Murraya w przerwie meczu zdobył 19 punktów, osiem asyst i pięć zbiórek, uderzając zza linii kortu. Ławka Nuggetsów pokonała rezerwy Timberwolves 27-13.

To było fatalne dla Timberwolves, którzy prowadzili po herkulesowym występie Antoni Edwardsktóry zakończył z 44 punktami, trafiając 16 z 25 celnych strzałów. Ale po nim nastąpił gwałtowny spadek, z Miasta Karola Antoniegoich drugim najlepszym strzelcem, kończąc mecz z fatalnymi 13 punktami przy skuteczności 5 z 18 celnych strzałów.

W przypadku Nuggets sytuacja uległa zmianie pod koniec drugiej kwarty, kiedy przeprowadzili serię 8:0, która obejmowała rzut za trzy punkty z wysokości 25 stóp Kentavious Caldwell-Popeprzechwyt Gordona przeciwko Edwardsowi, który ustawił Michael Porter Jr. wsad, a następnie uderzenie Murraya z wysokości 15 metrów na 0,4 sekundy przed końcem.

To była ekscytująca sekwencja, która przerwała dobrą passę Timberwolves i zapewniła Nuggetsom 15 punktów przewagę, zmieniając dynamikę meczu. Timberwolves w ostatniej minucie zdobyli zaledwie 6 punktów, 113:107, ale nie byli w stanie dokończyć meczu.

Teraz serial powróci do Denver.

Jokić gra jak trzykrotny MVP. Murray gra jak jeden z najlepszych zawodników posezonowych w lidze. A gracze w zespole rosną.

Nawet Edwards, którego regularnie porównuje się do młodego Michaela Jordana i nie sprawia, by ktokolwiek żałował tej analogii, był bezradny wobec dobrze naoliwionej maszyny Nuggetsów.

Teraz Nuggets odzyskali przewagę na własnym boisku, co jest niebezpieczną perspektywą dla młodej drużyny Timberwolves, która próbuje zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo w historii franczyzy.

Melissa Rohlin jest pisarką dotyczącą NBA dla FOX Sports. Wcześniej relacjonowała ligę dla Sports Illustrated, the Anioły Times, Bay Area News Group i San Antonio Express-News. Śledź ją na Twitterze @melisarohlin.

PODĄŻAĆ Obserwuj swoje ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports