Burmistrz LaToya Cantrell wydała proklamację uznającą dzień 11 czerwca za „Wspomnijmy ten dzień Azz Up” z okazji wydania hiphopowego hitu z 1999 roku i teledysku do niego wydanego przez jedynego w swoim rodzaju Juvenile z Nowego Orleanu, raper ogłosił we wtorek w wywiadzie dla lokalnej stacji telewizyjnej WVUE.

We wtorek minęła 25. rocznica teledysk wydany dla „Back That Azz Up”, drugiego singla z czterokrotnie platynowego albumu Juvenile „400 Degrees”. Hymn odbijający został wyprodukowany przez Manniego Fresha i występuje w nim Lil Wayne, obaj legendy hip-hopu z Nowego Orleanu.

Piosenka natychmiast zdominowała listy przebojów, lądując na liście „Billboard Hot 100”. Kilkadziesiąt lat później utwór znalazł się także na liście 500 najlepszych piosenek wszechczasów magazynu Rolling Stone w 2021 roku.

W swojej proklamacji Cantrell nazywa tę rocznicę „historyczną okazją”, stwierdzając, że piosenka wywarła „trwały wpływ na muzyczne dziedzictwo naszego miasta”, który zasługuje na uczczenie.

W proklamacji uznano także ogólnokrajowy wpływ tego przeboju i zauważono, że „od lat 99. i 2000. „popiera go” ponad miliard ludzi”.Burmistrz LaToya Cantrell wydała we wtorek proklamację, w której ogłosiła 11 czerwca „Dniem Back That Azz Up” w Nowym Orleanie.


W proklamacji podano, że Juvenile rozpoczyna ogólnokrajową trasę koncertową z okazji 25. rocznicy powstania. Pierwszy koncert odbędzie się 7 lipca w Nowym Orleanie w Urban South Brewery podczas corocznego Donna Color Fest, wydarzenia nazwanego na cześć Shadonny, żony Juvenile’a od 20 lat.

W notatce prasowej artysta hiphopowy odpowiedział na tę proklamację, mówiąc, że „Back That Azz Up” odegrał kluczową rolę w jego muzycznej podróży.

„To niesamowite widzieć, że ta piosenka wciąż odbija się echem wśród ludzi” – powiedział Juvenile. „I nie mogę się doczekać tego momentu każdego wieczoru trasy, kiedy piosenka zacznie lecieć”.

Narodziny najnowszego święta miasta to tylko jeden z wielu lokalnych sukcesów, jakie Juvenile odniosło w ciągu ostatniego roku.

W 2023 roku nawiązał współpracę z Urban South, aby stworzyć „Sok Juvie”, wzbogacona kombinacja mrożonej herbaty i lemoniady. W tym samym roku wypuścił swój „400 HOT Degreez CheeWeez”, limitowaną edycję ukochanych serowych loków w Nowym Orleanie.

Oprócz swoich jadalnych gadżetów Juvenile wykonał zestaw 10 piosenek Małe biurko muzyczne NPRz udziałem Manniego Fresha oraz lokalnych artystów Trombone Shorty i Jona Batiste. A w 2024 roku raper zarobił swoją własną platformę Mardi Gras w paradzie Frereta.

Następny występ Juvenile w Nowym Orleanie odbędzie się we wtorek wieczorem, w godzinach 19:00–21:00, w Treme Hideaway, gdzie organizuje on cotygodniowe wtorkowe imprezy Juvie.źródło