Tablety to zrobią pochodzi z iPadOS 18co oznacza, że ​​będą obejmować Inteligencja Appleprzeprojektowana aplikacja Zdjęcia, nowe funkcje notatek i nowe funkcje przesyłania wiadomości. W nowym systemie OS18 na iPadzie dostępna jest także aplikacja kalkulatora — funkcja, której urządzenie nigdy nie miało.

Aplikacja wygląda bardzo podobnie do kultowego pomarańczowo-białego kalkulatora, który użytkownicy od dawna widzieli na iPhonie. Ale aplikacja zawiera także nową, dostępną wyłącznie na iPadzie funkcję o nazwie Notatki matematyczne: obsługuje ona rysik Apple Pencil, pozwala zapisywać problemy matematyczne i pomaga je rozwiązywać.

Z wersji demonstracyjnej Apple wynika, że ​​aplikacja zawiera kilka ciekawych funkcji.

Według technologicznego giganta użytkownicy mogą używać narzędzia przypominającego tablicę do rozwiązywania równań algebraicznych, obliczania budżetu i tworzenia wykresów z tekstu „jednym dotknięciem”. Notatki matematyczne będą automatycznie dostępne w istniejącej aplikacji Notatki.

Aplikacja posiada również funkcję historii umożliwiającą przeglądanie poprzednich obliczeń oraz funkcję przeliczania wzrostu, wagi i walut.


WWDC firmy Apple 2024

Nowa funkcja kalkulatora zaprezentowana podczas Apple WWDC 2024.

JabłkoPremiera przynosi nie tylko długo oczekiwana aplikacja na większy ekran, ale także go poprawia, co może zrobić iPad popularny wśród studentów i tych zajmujących się finansami.

Nie jest jednak jasne, czy nowe funkcje OS18 zwiększą sprzedaż tabletu, co może kosztować do 3000 dolarów. Z ostatniego majowego raportu o wynikach firmy wynika, że ​​iPady stanowiły zaledwie 6% sprzedaży Apple, podczas gdy iPhone stanowił ponad połowę sprzedaży.

Funkcje te mogą również w niewielkim stopniu uspokoić krytyków, którzy tak mówią Apple nadrabia zaległości z innymi firmami Big Tech jeśli chodzi o sztuczną inteligencję. Kalkulator Apple wydaje się mniej imponujący niż GPT-4o OpenAI, który może analizować problemy matematyczne i ustnie omówić rozwiązanie z użytkownikiem krok po kroku.

Ale ogólna konferencja i a lista innych wydańw tym Apple Intelligence, zrobiło wrażenie na analitykach.

Apple „zrobiło dokładnie to, co musieli zrobićco oznacza pokazanie światu, że myślą poważnie o sztucznej inteligencji” – powiedział Gene Munster, partner zarządzający w Deepwater Asset Management.

źródło